29 липня працівники Ківерцівського райвідділу Управління ДСНС у Волинській області провели рейд "Жнива"

30.07.2020

Нині найважливіший період для хліборобів - збирання врожаю. Триває тяжка та кропітка робота. Надзвичайно важливо не тільки зібрати врожай, але й зберегти його від вогню, адже від того як буде зібраний і збережений врожай, залежить чи буде в кожного з нас на столі запашний хліб. Особливо важливо саме під час жнив та дозрівання зернових культур, коли різко підвищується небезпека виникнення пожеж на ланах, зернотоках, заготівельних пунктах та елеваторах пам’ятати, що найменша людська необережність та легковажність може спричинити пожежі та призвести до значних втрат.

29 липня працівники Ківерцівського райвідділу Управління ДСНС у Волинській області провели рейд щодо запобігання виникнення пожеж в місцях збирання, перероблення і зберігання врожаю, забезпечення пожежної безпеки під час жнивної кампанії, недопущення матеріальних втрат зернових і грубих кормів через пожежі та інші надзвичайні ситуації на території ТзОВ «Волинь-зерно-продукт» в с. Дерно.

Рятувальники вкотре нагадали працівникам основні вимоги пожежної безпеки під час збирання, перероблення і зберігання врожаю. Крім того, фахівці служби порятунку наголосили на дотриманні основних правил протипожежного режиму та  наявності необхідних засобів пожежогасіння. З присутніми проведені профілактичні бесіди і вручені тематичні листівки.

Окремо зазначимо, що питання дотримання пожежної безпеки під час проведення жнивної кампанії перебуває на постійному контролі в райдержадміністрації. Це питання неодноразово розглядалося на засіданні місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. За результатами обговорення цих питань, сільським, селищній радам, об’єднаним територіальним громадам давалися доручення розглянути питання протипожежного захисту місць збирання, переробки і зберігання врожаю 2020 року на комісіях з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, зобов’язати керівників сільськогосподарських підприємств провести комплекс організаційно-технічних заходів щодо забезпечення їх протипожежної безпеки, привести у належний стан створені пожежні команди, передбачивши цілодобове чергування особового складу, проведення ремонту пожежної техніки, забезпечення її паливно-мастильними матеріалами та засобами зв’язку, доукомплектувати у повному обсязі первинними засобами пожежогасіння сільськогосподарську техніку, яка працюватиме під час жнив на токах і зерноскладах, забезпечити влаштування на зерноскладах і токах блискавковідводів. Крім того, доручено вести роз’яснювальну роботу з мешканцями та керівниками місцевих сільськогосподарських підприємств щодо недопущення спалювання стерні на полях після проведення жнив.

_