220 тисяч волинян уже скористалися урядовою програмою «Доступні ліки»

16.01.2018

З квітня 2017 року на території України триває реалізація урядової програми «Доступні ліки», тобто механізм повної або часткової оплати лікарських засобів,  призначених для лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету та бронхіальної астми. Зокрема, перші результати на Волині обговорили сьогодні, 15 січня 2018 року, під час оперативної наради у голови облдержадміністрації Володимира Гунчика.

За словами начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігора Ващенюка, урядовою програмою набирає обертів. Наприклад, нею скористалися вже більше 200 тис. волинян у 124 аптеках області. Так, на початках фінансування становило лише 13 млн грн, опісля – додали ще 5 млн грн. Тобто загальна сума, передбачена на 2017 рік, становила 18 млн грн. Як результат – за минулий рік відшкодували майже 14 млн грн, тобто 73 %. Слід зазначити, на сьогодні до реєстру увійшло 199 препаратів 43 виробників. На початку програми таких препаратів налічувалося лише 150.

– Середньозважена роздрібна вартість однієї упаковки лікарського засобу за період дії програми зменшилася майже на 25 %. Урядова програма призвела до збільшення кількості спожитих рекомендованих добових доз. Загалом споживання в сегменті міжнародних непатентованих назв препаратів, включених до програми, збільшилася майже на 62 %. При цьому, вартість лікарських засобів, які відшкодовують, збільшилося споживання на 56 %, а тих, що не відшкодовуються, – лише близько 11 %. Тобто люди починають споживати ті медикаменти, що входять до міжнародних протоколів та мають дійсно доведену медичну ефективність і призводять до покращення здоров’я людей, – повідомив Ігор Степанович.

До слова, на 2018 рік в Державному бюджеті для Волині передбачено 26 млн 380 тис. грн, тобто вдвічі більше, ніж на початку 2017 року. Разом із тим, вже є проект постанови Кабінету Міністрів щодо розширення дії програми на хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту, депресивні стани, а також здоров’я матері і дитини.

Окрім того, головний лікар області наголосив, що, незважаючи на те, що бюджет області на 2018 рік не прийнято, завдяки співпраці із департаментом фінансів облдержадміністрації, кошти, передбачені на січень місяць, уже направлені на місця.

– Є деякі зауваження та побажання з районів області щодо збільшення кількості аптек, що працюють в рамках урядової програми «Доступні ліки». Тож необхідно активізувати роботу в даному напрямку, – зазначив Володимир Петрович.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації