Відповідь на критичний матеріал опублікований на сторінках інтернет-видання “Громадське. Волинь” від 14 січня 2017 року

Використання соціального житла статусними дітьми

На виконання доручення Кабінету Міністрів України від 21 січня 2013 року №2739/1/1-13, доручення голови облдержадміністрації від 29 лютого 2012 року № 1293/17/2-12 щодо удосконалення роботи органів виконавчої влади з реагування на критику та у зв’язку із опублікуванням критичного матеріалу на сторінках інтернет-видання “Громадське. Волинь” від 14 січня 2017 року повідомляємо наступне.

Питання забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в районі вирішувалося службою у справах дітей райдержадміністрації  ще задовго до прийняття обласної цільової  соціальної Програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа. Тому, починаючи з 2007 до 2013 року, житло на праві власності, було придбано для 5 статусних дітей (5 будинків) за рахунок районного та сільських бюджетів. Однак вже тоді, з різних причин, житло використовувалося не стовідсотково,  а придбаний будинок у м. Ківерці для дітей Гричанюків в даний час перебуває під заставою банку через несплату отриманих однією з дівчат кредитів.

         Прийняття зазначеної Програми дало змогу забезпечувати нужденних дітей житлом, однак соціальним, відмінність якого полягає в тому, що таке житло перебуває на балансі місцевої ради, тому його не можна продати чи заставити, а контроль за збереження житла покладається саме на виконком місцевої ради.

         Таким чином, впродовж 2013-2016 років, на території Ківерцівського району купувалося соціальне житло: 3 квартири та 4 будинки для статусних дітей та осіб з їх числа, на що витрачено 450,4 тис. грн з сілких та селищних бюджетів, 528,3 тис грн. – з районного бюджету та 985 тис. грн з обласного бюджету.

Фактично у всіх будинках особи або проживають, або тимчасово відсутні. Одні з них поїхали на заробітки (Цицик С., с. Кадище), щоб облаштувати собі житло, інші (Сіжуки, м. Ківерці)  ще навчаються у вищих навчальних закладах.

         Що стосується двохкімнатної квартири у смт. Олика, придбаної сироті Володимиру  Бові у 2013 році за 58 953 грн.,  її купили з меблями в надзвичайно доброму стані. Під час вручення ключів колишній голова облдержадміністрації Борис Клімчук,  оглянувши житло, похвалив  за вибір та подарував хлопцеві великий плазмовий телевізор. Однак дійсно у квартирі Володимира відсутнє водопостачання та газифікація. Проте така ситуація є в більшості будинках сільської місцевості. Тому, відповідно до умов договору оренди квартири, хлопець має право звернутися із заявою до Олицької селищної ради про підведення  газу та води.

Зазначене житло Володимиром використовується, але, зі слів хлопця, допоки у нього немає власної сім’ї, йому зручніше проживати з сестрою тому, що не потрібно думати про щоденні побутові проблеми.

Разом з тим, отримавши житло, особи з числа дітей-сиріт стають  незалежними та мають можливість створювати свої сім’ї.

Середа, Січень 25, 2017 - 14:15