Встановлення підприємством, організацією, установою квоти для громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню

Статтею 14 Закону України  «Про зайнятість населення» (далі – Закон) визначено, що для працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (крім інвалідів, які не досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про  загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», норматив працевлаштування на роботу яких встановлюється згідно із Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»), підприємствам, установам та організаціям з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб встановлюється квота у розмірі 5 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік.

Відповідно до пункту 3 статті 14 Закону роботодавці самостійно розраховують квоту, зазначену в частині другій цієї статті, з урахуванням чисельності громадян, які на умовах повної зайнятості вже працюють на підприємствах, в установах та організаціях і належать до таких, що неконкурентоспроможні на ринку праці (крім інвалідів), та забезпечують їх працевлаштування самостійно.

Порядком надання роботодавцями територіальним органам Державної служби зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (затверджений наказом Міністерства соціальної політики України за № 271 від 16.05.2013 року) визначено процедуру надання підприємствами, установами та організаціями центрам зайнятості інформації про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню не пізніше 01 лютого після звітного року. Форма даної інформації затверджена цим же наказом.

За додатковою інформацією просимо звертатися до Ківерцівського районного центру зайнятості за адресою: 45200, м. Ківерці, вул. Грушевського, 23 або телефону 21469.

 

Головний спеціаліст-юрисконсульт
Ківерцівського РЦЗ                                                                               Андрій Медвідь