Волинь готова розпочати демаркацію кордону України з Білорусією

На виконання рішення голови Волинської облдержадміністрації В.Гунчика до листа представника України з питань договірно-правового оформлення державного кордону України Леоніда Осаволюка, на території  Шацького району Волинської області із 23 по 25 вересня відбулося VІ засідання Спільної українсько-білоруської демаркаційної комісії.

Республіку Білорусь на зустрічі представляли : представники управління делімітації і демаркації державного кордону та  управління міжнародного співробітництва, представник з виробництва типографо-геодезичного РУП «Белгеодезія» та ін.. Українську делегацію очолив представник України з питань договірно-правового оформлення державного кордону України Л.Осаволюк, крім того було присутнє керівництво Волинської облдержадміністрації та Шацької райдержадміністрації, представники Державної служби геодезії, картографії та кадастру та ДП «Українське державне аерогеодезичне підприємство», керівництво Головного управління Держземагентства у Волинській області та його територіальних підрозділів.

 Зі слів голови делегації, з 1993 року між Україною та Білоруссю розпочався процес договірно-правового оформлення державного кордону. Договір складається з двох частин: перша – делімітація ( проводилася до 1997 року ), друга – демаркація державного кордону. Президенти обох країн за результатами делімітації підписали договір про державний кордон. Попередньо межа вже існувала, але не була винесена на карту місцевості. Договір має два додатки. Перший – топографічні карти державного кордону, другий – текстовий опис проходження кордону. В даний час відбувається визначення державного кордону – демаркація, тобто його позначення – встановлення державних знаків в межах прямої видимості. Очікуваний результат роботи – пакет демаркаційної документації та договір про режим державного кордону, який чітко визначатиме умови перетину кордону, ведення господарської діяльності та інше. Протяжність кордону по області становить 970 км, тому цей процес не відбудеться так швидко, це може зайняти 5 років, за умови виконання цілого ряду умов. Найголовніше в цьому плані – фінансове забезпечення та земельні відносини.

У ході роботи учасники комісії двох країн обговорили питання щодо прийняття Положення про демаркацію та здійснили оглядову поїздку по прикордонних смугах.

       Дізнатися більше можна на сайті : www.shaadm.gov.ua