Володимир Гунчик: Надання послуг через ЦНАПи – це перший етап передачі повноважень від центральних органів влади до місцевого самоврядування

29 вересня відбувся урядовий селектор щодо готовності надання адмінпослуг через ЦНАПи. Засідання провів Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Володимира Гройсмана.

У волинській студії участь в роботі селектору брали голова облдержадмінітсрації Володимир Гунчик, Луцький міський голова Микола Романюк, голови РДА, керівники профільних служб області.

Обговорено питання розширення сфери послуг Центрів надання адміністративних послуг. Як наголошувалося, з 1 жовтня 2014 року реєстрація місця проживання та оформлення паспорта здійснюватиметься виключно через регіональні центри з надання адмпослуг, а з 1 січня – видаватимуть і закордонні паспорти. Також відбуватиметься реєстрація майна і вирішуватимуться земельні питання.

Володимир Гройсман закликав усіх до конструктивної роботи задля покращення якості та спрощення надання послуг людям. Він підкреслив, що всі приміщення центрів адмінпослуг повинні бути забезпечені відповідною площею, аби створити комфортні умови як надавачам послуг, так і громадянам, які їх отримуватимуть. За його словами, не всі області мають належний рівень підготовки ЦНАПІв, тому, поки ще є час,  потрібно максимально активізувати цю роботу.

За словами заступника Міністра економіки України Ігоря Веремія,  наразі загалом в Україні функціонує 647 Центрів надання адміністративних послуг, однак не всі вони ожуть надавати якісні та повноцінні послуги.

Після урядового селектору, голова облдержадміністрації провів нараду з керівниками РДА та начальниками профільних служб, на якій дав доручення ще раз проаналізувати рівень підготовки районних ЦНАПІв, щоб мати реальну картину, а також ситуацію із  приміщеннями для них.

У свою чергу,  Микола Романюк вчергове наголосив, що Луцький ЦНАП готовий стати базовим для області.

«Надання послуг через ЦНАПи – це перший етап передачі повноважень від центральних органів влади до місцевого самоврядування. Влада на місцях має показати свою готовність  взяти на себе ці повноваження», – наголосив Володимир Гунчик.

На середину жовтня запланована обласна нарада на базі Нововолинського ЦНАПу, де і проаналізують роботу з надання адмінпослуг в районах.