Туристу на замітку

Державна санітарно-епідеміологічна служба України  рекомендує обирати для подорожей та відпочинку за кордоном благополучні в епідемічному плані країни та дотримуватися заходів профілактики інфекційних хвороб

Сьогодні швидкими  темпами, втягуючи в епідемічний процес все нові й нові країни,  поширюється хвороба, спричинена вірусом Зіка.

Де розповсюджений вірус Зіка?

Вірус Зіка був відкритий у 1947 році, але протягом багатьох років виявлялися тільки окремі випадки захворювання людей в Африці й Південній Азії.

В 2007 році в західній частині Тихого океану відбувся перший документально зареєстрований спалах хвороби, викликаної вірусом Зіка.

В даний час спалахи хвороби, викликаної вірусом Зіка реєструються у Колумбії, Еквадорі, Ель-Сальвадорі, Гватемалі, Гаїті, Гондурасі, Мексиці, Панамі, Парагваї, Пуерто-Рико, Суринамі, Венесуелі.

Як люди заражаються вірусом Зіка?

Вірус Зіка від хворої людини до здорової передається через укуси  комарів роду Aedes.

Оптимальним для життєздатності та розмноження даного роду комарів є клімат тропічних і субтропічних природних поясів.

Які симптоми хвороби, викликаної вірусом Зіка?

Час із моменту контакту з вірусом до появи симптомів хвороби, викликаної вірусом Зіка, становить кілька діб.

Симптомами захворювання є підвищена температура тіла , висип на шкірі, кон’юнктивіт, біль у м'язах і суглобах, нездужання й головний біль. Ця симптоматика  дуже слабко виражена й уже через 2-7 днів наступає одужання.

Вивчаючи причини й результати  спалахів хвороби, спричиненої вірусом Зіка, вчені дійшли висновку, що можливими наслідками хвороби можуть бути неврологічні та аутоімунні ускладнення. Адже, було відмічено, що пропорційно зростанню кількості уражених вірусом Зіка, зростала кількість дітей народжених з мікроцефалією.

Що таке мікроцефалія?

Мікроцефалія — це стан, при якому дитина народжується з розмірами голови нижче норми внаслідок патологічного розвитку мозку.

Чи повинні вагітні жінки остерігатися вірусу Зіка?

В даний час ймовірність потенційного зв'язку між вірусом Зіка у вагітних жінок і мікроцефалією у народжених ними дітей встановлюється. Тому Державна санітарно-епідеміологічна служба України звертає увагу громадян на можливу небезпеку перебування вагітних  у регіонах неблагополучних щодо хвороби, викликаної вірусом Зіка.

Як лікується хвороба, викликана вірусом Зіка?

Люди, інфіковані вірусом Зіка, повинні відпочивати, пити багато рідини й приймати препарати для усунення болю й лихоманки за призначенням лікаря.

Як діагностується хвороба, викликана вірусом Зіка?

Для більшості людей діагноз встановлюється на основі клінічних симптомів та даних епідеміологічного анамнезу (наприклад, про укуси комарів або поїздки у райони з відомою циркуляцією вірусу Зіка). Діагноз може бути підтверджений у лабораторії шляхом тестування крові.

Що можна зробити для свого захисту?

Вакцина проти хвороби, спричиненої вірусом Зіка, відсутня.

Профілактика захворюваності базуються на зниженні ймовірності контакту з комарами. Для цього можна використовувати репеленти, носити одяг (бажано світлих тонів), що закриває як можна більшу частину тіла, застосовувати фізичні бар'єри, такі як сітки, закриті двері й вікна, уникати заболочених місць.

Чи можливе поширення хвороби, спричиненої вірусом Зіка на території України?

Як відомо, комарі роду Aedes не живуть на території нашої країни, через що один з ланцюгів епідемічного процесу – перенощик - відсутній, тому поширення даного захворювання в Україні є неможливим. Ризик захворіти мають туристи, які відвідують регіони, де реєструється дана хвороба.

 

Ківерцівське районне управління 
Головного управління 
Держсанепідслужби  у Волинській області