Триває декада зайнятості для людей з обмеженими можливостями

На сьогодні служба зайнятості є сервісною установою, яка виконує соціальну функцію, надаючи допомогу людям, і завжди відкрита до співпраці. З метою сприяння інтеграції осіб з інвалідністю у суспільство, підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці, подолання негативних стереотипів, що існують у суспільстві по відношенню до таких осіб, 28 листопада 2018 року в приміщенні Ківерцівської районної філії Волинського обласного центру зайнятості було проведено тематичний семінар для роботодавців.

Відкрила захід заступник директора Ківерцівської районної філії ВОЦЗ – Ірина Кузьмінська, яка поінформувала присутніх про ситуацію на ринку праці району, окреслила шляхи співпраці служби зайнятості з роботодавцями у вирішенні соціально-економічних питань та наголосила на перевагах офіційного працевлаштування. Детально розповіла про порядок подання вакансій (у тому числі осіб з інвалідністю), про новітні електронні сервіси для роботодавців: електронний кабінет роботодавця, скайп - співбесіди з претендентами на вакантні посади, відео - резюме безробітних, відео вакансії, презентації роботодавців, проведення. Особливу увагу роботодавців було привернуто на своєчасне і в повному обсязі подання інформації про попит на робочу силу (вакансії).

Семінар проходив у формі діалогу та відкритої дискусії. Роботодавці задавали багато питань щодо компенсації єдиного соціального внеску та отримували обґрунтовані відповіді. На завершення заходу фахівці відділу взаємодії з роботодавцями ознайомили присутніх із можливостями професійного навчання, перепідготовки та підвищення кваліфікації у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, учасникам семінару надано роз’яснення нормативно-правового забезпечення проходження професійного навчання безробітними, в тому числі осіб з інвалідністю. Розглядалися переваги стажування безробітних осіб за направленням державної служби зайнятості, що дає можливість набути необхідних професійних вмінь і навиків та майбутнього успішного працевлаштування.

Підводячи підсумки, і роботодавці, і фахівці філії дійшли спільного висновку: «Інвалідність – не вирок. Особи з обмеженими фізичними можливостями мають право на повноцінне життя, на гідну працю та її оплату».

 

Т. Кацевич

Провідний фахівець з питань

зайнятості відділу взаємодії з роботодавцями

Ківерцівської районної філії ВОЦЗ