Стан якості питної води в районі у ІІІ кварталі 2014 року

Забезпечення населення якісною питною водою є для багатьох населених пунктів однією із суттєвих проблем, розв’язання якої необхідне для збереження здоров’я, поліпшення умов діяльності і підвищення рівня життя населення.

Забруднення водних об’єктів – джерел питного водопостачання за недостатньої ефективності роботи водопровідних очисних споруд тягне за собою погіршення якості питної води та створює серйозну небезпеку для здоров’я населення, збільшує ризик впливу на організм людини канцерогенних і мутагенних факторів.

Сучасний незадовільний стан водних об’єктів показує, що проблеми у сфері охорони вод від забруднення та виснаження не тільки не знайшли вирішення, а й значно загострилися, особливо в останні роки.

Враховуючи те, що вартість електричної енергії є основною складовою собівартості води господарсько-питного призначення, енергозбереження є однією з основних проблем модернізації системи питного водопостачання. Успішне розв’язання цієї проблеми дасть змогу не лише зекономити кошти для інвестування розвитку системи питного водопостачання, а й упорядкувати в подальшому тарифи на питну воду у бік їх зниження.

У ІІІ кварталі 2014 року Ківерцівським міськрайонним відділом лабораторних досліджень ДУ "Волинський ОЛЦ ДСЕСУ" досліджено 160 проб питної води за мікробіологічними показниками:

101 проб водопровідної води, всі відповідали ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» за вмістом БГКП;

59 проби колодязної води, з них 7 проб не відповідали ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» за вмістом нітратів, заліза та аміаку (колодязі ЗОШ с. Омельне, ЗОШ с. Бодячів, ЗОШ с. Одеради, ЗОШ с. Берестяне; колодязь в с. Тростянець, по вул. Шкільна, 3; колодязь в смт. Олика по вул. Паркова, 18; гр. Двораткіної              с. Одеради; ЗОШ с. Покащів; ЗОШ с. Хорлупи; ТзОВ "Ніколь" с. Жидичин).

Власникам направлені приписи про необхідність проведення дезінфекції  джерел водопостачання та відбору проб води для проведення досліджень повторно. 

За санітарно-хімічними показниками досліджено:

65 проб водопровідної води, всі відповідали ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» за вмістом БГКП;

63 проби колодязної води, з них 5 проб не відповідали ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» за вмістом нітратів, заліза та аміаку (колодязі гр. Повшук                       м. Ківерці, вул. Козацька, 13; гр. Двораткіної с. Одеради; ЗОШ с. Покащів; ЗОШ с. Хорлупи; ТзОВ "Ніколь" с. Жидичин).

Власникам джерел водопостачання, де вміст заліза перевищував норму, направлено приписи та пропозиції щодо встановлення пристрою для знезалізнення. Сільським головам, громадянам, в колодязях яких виявлено збільшення вмісту нітратів, направлені рекомендації про заборону вживання води до проведення очистки та ремонтних робіт колодязів з подальшою дезінфекцією та представленням зразків води для повторного лабораторного дослідження.

Якість питної води, яка подається в розподільчу мережу міста, постійно контролюється виробничою лабораторією відокремленого підрозділу Рівненської дистанції водопостачання ДТГО "Львівська залізниця". Згідно Протоколів дослідження питної води від 21.07.2014 року № 707/64 та від 04.09.2014 року № 893/31 вода, яка надходить споживачам, відповідає вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною" за бактеріологічними, фізико-хімічними та органолептичними показниками.

Цуманським виробничим управлінням житлово-комунального господарства, для щоквартального аналізу перевірки якості питної води, заключено договір від 17.01.2014 року № 528/4 із Ківерцівським міськрайонним відділом лабораторних досліджень ДУ "Волинський обласний лабораторний центр Держсанепідемслужби України". Для проведення радіометричних досліджень питної води (наявність радіонуклідів в питній воді) підприємством заключено договір від 14.08.2014 року № 13038 із ДУ "Волинський обласний лабораторний центр Держсанепідемслужби України". Замінено старі трубопроводи централізованої системи водопостачання по вулицях Грушевській (840 м/п) та Комсомольській (240 м/п) в смт. Цумань на нові (поліетиленові).

Комунальним підприємством "Добробут", з метою зменшення втрат питної води та забезпечення цілодобового її постачання населенню, що має доступ до систем централізованого водопостачання, встановлені автоматичні системи включення водонапірних башт.

Для підвищення якості питної води, щоквартально проводиться дезінфекція водонапірної системи. Систематично прибираються приміщення насосних станцій, територія СЗЗ. КП "Добробут" 22 січня 2014 року заключило договір з Ківерцівським міськрайонним відділом лабораторних досліджень ДУ «Волинський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України" для проведення лабораторних досліджень питної води. Згідно лабораторних досліджень, вода, яка надходить споживачам за бактеріологічними та хімічними показниками відповідає ДСанПіНУ 2.2.4-171-10 "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною".

Управління економіки районної 
державної адміністрації