Щодо перерахунку пенсій, у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму у 2016 році

Законом України “Про Державний бюджет на 2016 рік” встановлено прожитковий мінімум на одну особу з розрахунку на один місяць для працездатних осіб:

         з 1 січня 2016 року - 1378 гривень;

         з 1 травня - 1450 гривень;

         з 1 грудня - 1550 гривень.

         Для осіб,які втратили працездатність:

         з 1 січня 2016 року - 1074 гривні;

         з 1 травня - 1130 гривень;

         з 1 грудня - 1208 гривень.

         У зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму, у 2016 році, буде двічі проведено  перерахунок складових пенсійної виплати, які визначаються від цієї величини. Так, перерахунку підлягатимуть: мінімальний розмір пенсії та доплата за понаднормовий стаж, мінімальні пенсійні виплати, державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни, пенсії за особливі заслуги перед Україною. Перерахунки не потребуватимуть додаткового звернення пенсіонерів до органів Пенсійного фонду України (крім випадків повідомлення про працевлаштування чи звільнення з роботи).

         Крім цього, максимальний розмір пенсії/щомісячного довічного грошового утримання суді у відставці (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплат до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року не може перевищувати 10740 гривень.

 

Ігор Степанов, перший заступник начальника управління Пенсійного фонду України в Ківецівському районі Волинської області