Розрахунки за спожиті енергоносії станом на 01.09.2018 року

Довідка про стан розрахунків за спожиті енергоносії станом на 01.09.2018 року

І. ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЯ

За січень – вересень 2018 року усіма споживачами району використано електроенергії у кількості 60,1 млн.кВт.год., що на 3,4 відсотка більше, ніж за відповідний період минулого року.

Тариф на електроенергію  у вересні місяці 2018 року становить для організацій та установ 2,287 грн. за 1 кВт./год., вкл. ПДВ.

Зростання використання електроенергії склалось за рахунок: сільгоспспоживачів – 8,6%, підприємствами промисловості – на 2,6% житлово-комунальними підприємствами – на 526,1%, закладами державного бюджету – на 11,8%, місцевого бюджету – 0,6 та населення – 0,3%.

Зменшилося використання електроенергії за цей період установами та закладами обласного – на 3,5% та інших комунально-побутових споживачів – на 4,6%.

Загальний борг за використану електроенергію станом на 01.10.2018 року, з урахуванням боргу минулих років, склав 5,2 млн.грн. і зменшився у поточному році на 1548,8 тис.грн.

Заборгованість підприємств, установ та організацій склала   231,2 тис.грн. і зменшилась з початку року на 31,3 тис.грн. Рівень заборгованості даних споживачів в загальній структурі заборгованості по району складає 4,5 відсотка.

Рівень заборгованості населення (без врахування пільг і субсидій) за використану електроенергію в загальній структурі заборгованості по району склав 9,0 відсотка і становить 4657,4 тис.грн.

Заборгованість за пільги становить 213,5 тис.грн., що в загальній структурі заборгованості складає 4,1 відсоток.

Заборгованості за субсидії становить 75,9 тис.грн., що в загальній структурі заборгованості складає 1,4 відсотка.

Незначні суми заборгованостей, з урахуванням боргу минулих років, спостерігається за іншими комунально-побутовими споживачами – 158,0 тис.грн.

Заборгованість за спожиту електроенергію установ та організацій, що фінансуються з державного бюджету, з урахуванням боргу минулих років, склала, станом на 01.10.2018 року – 37,7 тис.грн. і збільшилась з початку року на 33,7 тис.грн., з обласного бюджету заборгованість складає – 4,8 тис.грн та збільшилась з початку року на 4,8 тис.грн..

Установи і організації, що фінансуються за рахунок коштів місцевого бюджету заборгованості за спожиту електроенергію не мають.

Загальний рівень оплати за спожиту електроенергію всіма категоріями споживачів району та населення склав 104,2 відсотка.

ІІ. ПРИРОДНИЙ ГАЗ

Споживання природного газу за фондами облдержадміністрації склало станом на 01.10.2018 року 12,3 млн.куб.м., та зменшилась до відповідного періоду минулого року на 4,8 відсотка.

Зменшили використання природного газу протягом звітного періоду установи та заклади місцевого бюджету – на 55,7 відсотка, державного бюджету – на 48,4 відсотка та обласного бюджету – на 72,2 відсотка, населенням – на 4,0 відсотка.

Загальний борг, з урахуванням боргу минулих років, за спожитий природний газ по фондам облдержадміністрації, станом на 01.10.2018 року склав 7328,5 тис.грн.

Аванс частки оплати населення за використаний природний газ населенням становить 3682,8 тис.грн. установами та організаціями, що фінансуються з державного – 0,009 тис.грн. та місцевого бюджетів  складає 1,030 тис.грн..  

Заборгованість за спожитий природний газ по розрахунках «Волиньгаз Збут» (за постачання) оплати за пільги становить 736,8 тис.грн. та субсидії – 10275,6 тис.грн..

Заборгованість за природній газ установами та організаціями, що фінансуються з обласного бюджету відсутня.

Загальний рівень оплати за спожитий природний газ склав 131 відсотків.

Додаток 1: моніторинг розрахунків за природний газ 

Додаток 2: моніторинг використання та розрахунків за електроенергію

Додаток 3: моніторинг розрахунків за теплоенергію 

 

До відома споживачів

 

Заощаджуйте енергоносії – економте сімейний бюджет

 

Чим ближче осінь, тим глобальнішим та актуальнішим стає питання енергетичної безпеки як для підприємств-постачальників ресурсів, так і пересічних громадян. Поряд з сучасними проблемами енергокомпаній з приводу забезпечення населення своїми послугами і товаром, існує ще проблема усвідомлення споживачами необхідності на особистому рівні зменшити кількість енерговитрат.

Усі заходи, які може здійснити громадянин для покращення власного побуту за нових умов, можна розділити на чотири напрями:

 1. Заощадження ресурсів: води, газу, тепла тощо. Для цього потрібно просто відкоригувати побутові звички та здійснити прості заходи, наприклад, налагодити крани та встановити тепловідбивні екрани за радіаторами.
 2. Утеплення приміщення. Наприклад, заміна чи заклеювання вікон, проведення теплоізоляції даху, модернізація системи вентиляції тощо.
 3. Встановлення приладів обліку. Це дозволить платити лише за спожиті ресурси.
 4. Перехід на більш сучасні, енергозберігаючі та альтернативні джерела енергії та системи комунікацій. Наприклад, заміна газового котла твердопаливним за допомогою програми державного кредитування, і встановлення вітрогенераторів.

 

Заощаджуємо воду

 

 1. Закривати воду, якщо не користуєтеся водою тут і зараз. Немає нічого складного в тому, щоб закрити кран під час гоління, чищення зубів, зняття шкірки з овочів і фруктів. Якщо простіше не думати про це – варто встановити електронний змішувач. Тоді вода литиметься лише тоді, коли хтось підноситимете руки або посуд.
 2. Ощадливіше користуватися змішувачем у вигляді ручки, ніж стандартними двома кранами. Можна встановити комфортну температуру, вмикати та вимикати кран одним рухом, а не крутити крани щоразу, марно витрачаючи воду та гаючи час.
 3. Необхідно стежити за станом сантехніки та вчасно ремонтувати її. З крану, що протікає, щомісяця виливаються сотні та тисячі літрів води. Це дорівнює кільком ваннам.
 4. Якщо в будинку центральне водопостачання, то варто встановити лічильники на холодну воду. Інакше людина сплачуватиме з власної кишені за кожен прорив на трасі або за сусіда, який не відремонтував свій кран.
 5. Приймати душ економніше, ніж ванну. Через насадки, які розпилюють воду, витратиться у кілька разів менше води.
 6. Для заощадження води під час миття посуду варто встановити подвійну раковину. Тоді можна мити посуд в одній частині, а полоскати – в іншій.
 7. Не рекомендується розморожувати продукти – м’ясо, рибу - під струменем. Це не лише марне витрачання води та тепла, але й знищення корисних речовин продуктів.
 8. Слід використовувати побутові прилади, які заощаджують працю, час та ресурси. Наприклад, автоматичні пральні машини, посудомийні машини тощо.
 9. Необхідно перекривати вентиль для води, якщо приміщення залишають на кілька днів.

 

Заощаджуємо електроенергію

 

 1. Вимикати світло, якщо ніхто не знаходиться у кімнаті.
 2. Використовувати енергоефективні лампочки. Варто встановити світлодіодні (LED) енергозберігаючі лампочки, які не містять шкідливих речовин.
 3. Датчики руху – можливість заощаджувати електроенергію, коли вона не потрібна. У багатоквартирних будинках їх варто встановити у коридорах, під’їзді, на сходах та інших місцях спільного користування. У приватному будинку – біля дверей та на подвір’ї.
 4. Енергозберігаючі побутові прилади мають маркування «А» чи «А+». Холодильник такого класу споживатиме на 30-50% менше електроенергії, ніж пристрій такого ж об’єму марки «В».
 5. Режим очікування для комп’ютера доречний, якщо залишати його на кілька хвилин, а не на всю ніч. Слід вимикати пристрої, якими ніхто не користується. А ще краще – вимикати взагалі штекер з розетки. Це не лише дозволить заощадити електроенергію, але й вбереже пристрої від впливу можливих перепадів електроенергії. Можна також встановити автоматичні вимикачі.
 6. Не можна залишати прилади, що працюють від акумулятора (наприклад, мобільні телефони), увімкненими довше, ніж потрібно для повної зарядки акумулятора.
 7. Холодильник та морозильник варто тримати в чистоті, без льоду та снігу, регулярно розморожуйте ці прилади. Треба стежити за тим, щоб дверцята були щільно закритими.
 8. Охолоджуйте їжу перед тим, як поставити її в холодильник. По-перше, гаряча каструля змусить холодильник працювати інтенсивніше, а по-друге, вона нагріє інші продукти, і вони можуть зіпсуватися.
 9. Оптимальна температура в холодильнику – від нуля до п’яти градусів тепла. Регулюйте її відповідно до температури на кухні та кількості продуктів.
 10. Прості побутові речі часто зберігають значну кількість газу та електроенергії. Наприклад, холодильник повинен розташовуватися подалі від плити, нагрівача, колонки чи бойлера, батареї та прямих сонячних променів, а сучасні пристрої для приготування їжі, наприклад, мультиварки, дають змогу готувати 2-3 страви одночасно , що зберігає як газ, так і електроенергію.
 11. Використовуйте НВЧ-печі, МХ-печі та індукційні плити – вони працюють швидко та економічно.

 

Заощаджуємо тепло і газ

 

 1. Тепловий лічильник в квартирі, що підключена до центрального опалення, дає змогу відслідкувати скільки тепла ви отримали та платити тільки за цю кількість.
 2. Термостатичний вентиль на радіатор дозволить контролювати температуру в будинку, квартирі чи окремій кімнаті.
 3. Розмір опалювального приладу повинен відповідати розміру приміщення, що отоплюється і його слід вимикати, якщо нікого немає в будинку.
 4. Опалювальні прилади та радіатори будуть більш ефективними, якщо їх не затуляти меблями, важкими шторами, одягом чи декоративними панелями.
 5. Система “тепла підлога” – спосіб підвести тепло саме туди, де воно найбільше потрібно. Наприклад, під робочий стіл або на ділянку підлоги, де ходять мешканці.
 6. Перед початком кожного опалювального сезону слід перевіряти систему. Варто усунути повітряні пробки, відремонтувати місця можливого протікання, звертаючи особливу увагу на місця з’єднань частин системи. Це дозволить уникнути проривів під час експлуатації системи у холодний період.
 7. Газову колонку або бойлер, які відпрацювали 15-20 років, варто замінити, бо з часом ці пристрої втрачають ефективність.
 8. Більша частина тепла з будинку втрачається трьома шляхами: через двері та вікна, через дах та через зовнішні стіни. Відповідно, їх слід утеплювати. Найбільш доступний варіант, який може обрати кожен - утеплити вікна поролоновими смужками, підтягнути дверні петлі та додатково оббити самі двері, задути монтажною піною місця виходу та входу труб з оселі.
 9. Вікна з подвійним або потрійним заскленням у кілька разів зменшують втрати тепла.
 10. Необхідно підвищити теплоізоляцію вхідних дверей, звертаючи увагу на низ, верх та бічні стики між дверима і стіною.
 11. Щільні штори допомагають утримувати тепло в оселі, але заважають надходженню тепла з радіаторів.
 12. Товстий килим знижує тепловитрати, які йдуть через підлогу.
 13. Модернізація системи вентиляції, а саме рекуперація тепла, – це реальний спосіб економії.

 

Зменшення втрат тепла шляхом утеплення огороджувальних конструкцій.

 

Огороджувальні конструкції – це стіни, фундаменти, стелі, горища, підвали тощо. Використовуйте для їхнього утеплення такі матеріали, як пінополістирол, екструзійний пінополістирол, мінераловатні плити, базальтові плити, енергозберігаючі фарби. Непоганий варіант – спеціальні кількашарові системи утеплення.

Утеплення конструкцій, які відкриваються.

Це вікна, кватирки, двері, балкони. Встановлюйте двокамерні склопакети у вікна та на балконах. Коли будете замінювати вхідні двері, підганяйте їх за розміром та утеплюйте усі стики. Старі двері можна використати як додаткові (подвійні двері), якщо це конструктивно можливо.

 

Підтримка держави в енергозбереженні.

 

Нажаль, далеко не всі можуть забезпечити проведення цих робіт власним коштом. Банківський кредит став дієвим інструментом за таких обставин. У Ківерцівській філії Волинського обласного управління АТ «Ощатбанк» діє програма «Ощадний дім». «Ощадний дім» - унікальна програма, завдяки її реалізації з’явилась можливість більш ефективно і економно використовувати енергоресурси, а головне – істотно зменшити сімейні витрати, враховуючи суттєве підвищення комунальних платежів. Ця програма доступна для кожного жителя міста Ківерці. За допомогою програми можна не лише залучити кредит та утеплити своє помешкання, заощадивши на комунальних платежах, а й отримати суттєву фінансову підтримку держави, а саме 20 та 30 відсотків суми кредиту, залученого на придбання негазових котлів та енергоефективного обладнання та/або матеріалів, для фізичних осіб та 40 відсотків кредиту, залученого на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів, для ОСББ.

Для осіб, яким призначено субсидію, передбачено збільшення розміру відшкодування частини кредиту на 70% на придбання чи то котла, чи матеріалів для утеплення власної квартири або будинку.

Для фізичних осіб кредит надається на строк до 36 місяців, для ОСББ – до 60 місяців. Ставка – 25% річних, обов'язковий внесок – 10% від вартості товару. Мінімальна сума кредиту для фізичних осіб – 1000 грн., максимальна – 50 000 грн. Сума кредиту для ОСББ становитиме не більше 90% вартості проекту, але не більше 30 тис.грн. на 1 квартиру в будинку.

 

Управління інвестицій, інфраструктури та агропромислового розвитку

Ківерцівської районної державної адміністрації