Промисловість району: загальний огляд

Розвиток промисловості Ківерцівського району у 2017 році

 

На території  Ківерцівського району промисловість представлена лісовою і деревообробною, харчовою, хімічною та нафтохімічною, будівельною, металургійною, машинобудівною, добувною та іншими галузями.

До основного кола промисловості району, згідно даних статистики, включено 23 підприємства: ДП «Цуманське лісове господарство»,                    ДП «Ківерцівське лісове господарство», ПАТ «Кульчинський силікатний завод», ПрАТ «Цумань», Цуманська виправна колонія №84, ФГ «Поляна М», фірма «ТарТак», ТзОВ «Едем», ТзОВ «Волиньагропродукт», ПП «Ківерцілісмаш», СФГ «Золота нива», ТзОВ «Танфоран», ТзОВ «Відо ЛТД», іноземне підприємство «Дерево та профіль», КП Ківерцівське ВУЖКГ, КП «Ківерціводоканал», ПрАТ «Ківерцівське РТП», ТОВ «Шен», КП «Енергія», ПП «Ківерці-плюс», ПП «Вопан», ТОВ «Камінський Тімбер Енд Венірз», ТзОВ «Діоніс».

Основними видами промислової продукції, що виробляються в Ківерцівському районі є паркет, шпон, деревообробні верстати, пиломатеріали, консерви, м’ясна продукція та металеві вироби. Частка Ківерцівського району в обласному обсягу реалізованої продукції складає всього 2,2%, що свідчить про невисокий рівень розвитку промисловості в районі.

Обсяг реалізованої промислової продукції за дванадцять місяців 2017 року становить 588,5 млн.грн. Порівнюючи з відповідним періодом минулого року виробництво промислової продукції збільшилась на 91,7 млн.грн. У розрахунку на одного жителя реалізовано промислової продукції на 9,2 тис.грн.

Збільшився обсяг реалізованої промислової продукції, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, у харчовій (+143,2%) та хімічній (+118,4%) галузях промисловості. Зменшення обсягу відбулось у машинобудівній (-85,7%), деревообробній (-97,5%), добувній (-33,5%) та в металургійній (-90,4) галузях промисловості.

Покращилася інвестиційна привабливість промислового комплексу району. Станом на 01 жовтня 2017 року підприємствами, установами та організаціями району залучено 11,5 млн. дол. США, що становить 4,2 відсотка від загального показника по області.

Також Ківерцівським районом, за цей період, освоєно 228,6 млн.грн. капітальних інвестицій, що становить 5,2% від загальних показників по області, та становить 3,6 млн.грн. на одну особу.

Однією із позитивних рис розвитку промислового потенціалу району є зовнішньоекономічна діяльність підприємств. Зовнішньоторговельний оборот товарами у 2017 року по району склав 35,2 млн. дол. США.

Експортовано товарів на суму 29,1 млн. дол. США, що становить 4,7 відсотка від загального показника по області.

Імпортовано товарів на суму 6,1 млн. дол. США, що становить 0,5 відсотка від загального показника по області.

У порівнянні до відповідного періоду минулого року експорт зріс на 136,6 відсотка, імпорт зріс на 35,6%. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі склало 22,9 млн. дол. США.

Не дивлячись на певні негативні чинники Ківерцівський район має сильні сторони для розвитку промисловості. До них можна віднести наявність сировинної бази (ліси для лісової і деревообробної, поклади піску і глини для добувної та будівельної галузей), сприятливе географічне положення, розвинута транспортна інфраструктура (автомобільні та залізничні шляхи), наявність вузькоспеціалізованих підприємств (ПП «Ківерцілісмаш»).

Основною умовою для реалізації цього потенціалу є значний, поки що недостатньо платоспроможний, внутрішній ринок промислової продукції та ринкова інфраструктура, що динамічно розвивається.

                                                   Управління інвестицій, інфраструктури

                                    та агропромислового розвитку райдержадміністрації