Промисловість району: загальний огляд

Довідка

про розвиток промисловості

Ківерцівського району протягом І кварталу 2017 року

 

До основного кола промисловості району, згідно даних статистики, включено 23 підприємства: ДП «Цуманське лісове господарство»,  ДП «Ківерцівське лісове господарство», ПАТ «Кульчинський силікатний завод», ПАТ «Цумань», Цуманська виправна колонія №84, ФГ «Поляна М», фірма «ТарТак», ТзОВ «Едем», ТзОВ «Волиньагропродукт», ПП «Ківерцілісмаш», ФГ «Золота нива», ТзОВ «Транфоран», ТзОВ «Відо ЛТД», іноземне підприємство «Дерево та профіль», КП Ківерцівське ВУЖКГ, Кп «Ківерціводоканал», ПАТ «Ківерці РТП», ТОВ «Шен», КП «Енергія», ПП «Ківерціплюс», ПП «Вопан», ТОВ «Камінський Тімбер Енд Венірз», ТзОВ «Діоніс».

Основними видами промислової продукції, що виробляються в районі є паркет, шпон, деревообробні верстати, пиломатеріали, консерви, м’ясна продукція та металеві вироби. Частка Ківерцівського району в обласному обсягу реалізованої продукції складає всього 1,9%, що свідчить про невисокий рівень розвитку промисловості в районі.

Обсяг реалізованої промислової продукції протягом січня – березня   2017 року становить 135,8 млн.грн., що в розрізі на 1 житель складає - 2,1 тис.грн. Порівнюючи з відповідним періодом минулого року виробництво промислової продукції збільшилось на 5,3 млн.грн.

Збільшився обсяг реалізованої промислової продукції у деревообробній (+101,7%), харчовій (+112,3%), хімічній (+132,0%) галузях промисловості. Зменшився у добувній (-9,9%), машинобудівній (-47,7%) та інших (-64,6%) галузях промисловості.

Промислові підприємства є основними системо утворюючими елементами багатьох життєво важливих сфер району.

Поліпшилася інвестиційна привабливість промислового комплексу району. Станом на 1 лютого 2017 року підприємствами, установами та організаціями району залучено 10,5 млн.дол. США, що становить 4,3 відсотка від загального показника по області.

Однією із позитивних рис розвитку промислового потенціалу району є зовнішньоекономічна діяльність підприємств Зовнішньоторговельний оборот товарами у січні – лютому 2017 року по району склав 2,7млн. дол. США.

Експортовано товарів на суму 1,9 млн. дол. США, що становить  2,1 відсотка від загального показника по області.

Імпортовано товарів на суму 0,8 млн. дол. США, що становить    0,4 відсотка від загального показника по області.

У порівнянні до відповідного періоду минулого року експорт зріс на 86,5 відсотка, імпорт зріс на 64,7%. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі склало 1126,6 тис.дол.США.

Не дивлячись на позитивну динаміку росту реалізованої промислової продукції в районі, існує багато проблем, які перешкоджають подальшому росту промисловості. Зокрема: недосконала законодавча база та високі податки, нестача ринків збуту, нестача кваліфікованих кадрів робітничих спеціальностей, високий рівень прихованого безробіття та рівень тіньової економіки, великі (нереальні для підприємств) відсоткові ставки при наданні кредитів банками, застаріле обладнання на деяких підприємствах, відсутність реальної державної підтримки програм розвитку промисловості та недобросовісна конкуренція.

У зв’язку із обмеженістю коштів підприємств значно знизився показник залучення капітальних інвестицій та інвестицій у основний капітал. По цій же причині недостатньо залучаються інвестиції у наукові дослідження, які б спонукали до випуску нової конкурентоздатної продукції.

Також, одним із чинників, які гальмують розвиток промислового потенціалу району є низький рівень впровадження енергозберігаючих заходів у виробництво.

Не дивлячись на певні чинники Ківерцівський район має сильні сторони для розвитку промисловості. До них можна віднести наявність сировинної бази (ліси для лісової і деревообробної, поклади піску і глини для добувної та будівельної галузей), сприятливе географічне положення, розвинута транспортна інфраструктура (автомобільні та залізничні шляхи), наявність вузькоспеціалізованих підприємств (ПП «Ківерцілісмаш»).

Основною умовою для реалізації цього потенціалу є значний, поки що недостатньо платоспроможний, внутрішній ринок промислової продукції та ринкова інфраструктура, що динамічно розвивається.

Проведення реформ в нашій країні, реалізація «Стратегії 2020» президента України та євроінтеграція в перспективі дадуть можливість вирішити існуючі проблеми та забезпечення збільшення обсягів виробництва,  легалізувати найману працю, створити нові робочі місця, збільшити заробітну платню працівників та покращити умови їх праці, залучити іноземні інвестиції, збільшити надходження до місцевих бюджетів зі сплати податків, покращити імідж району.

                                                   Управління інвестицій, інфраструктури

                                    та агропромислового розвитку райдержадміністрації