Промисловість району: загальний огляд

На території  Ківерцівського району промисловість представлена лісовою і деревообробною, харчовою, хімічною та нафтохімічною, будівельною, металургійною, машинобудівною, добувною та іншими галузями.

         До основного кола промисловості району, згідно даних статистики, включено 23 підприємства: ДП «Цуманське лісове господарство»,  ДП «Ківерцівське лісове господарство», ПАТ «Кульчинський силікатний завод», ПрАТ «Цумань», Цуманська виправна колонія №84, ФГ «Поляна М», фірма «ТарТак», ТзОВ «Едем», ТзОВ «Волиньагропродукт», ПП «Ківерцілісмаш», СФГ «Золота нива», ТзОВ «Танфоран», ТзОВ «Відо ЛТД», іноземне підприємство «Дерево та профіль», КП Ківерцівське ВУЖКГ, КП «Ківерціводоканал», ПрАТ «Ківерцівське РТП», ТОВ «Шен», КП «Енергія», ПП «Ківерці-плюс», ПП «Вопан», ТОВ «Камінський Тімбер Енд Венірз», ТзОВ «Діоніс».

         Основними видами промислової продукції, що виробляються в районі є паркет, шпон, деревообробні верстати, пиломатеріали, консерви, м’ясна продукція та металеві вироби.

         Обсяг реалізованої промислової продукції за січень - червень 2018 року становить 372,0 млн.грн. У розрахунку на одного жителя реалізовано промислової продукції на 5,8 тис.грн.

Також Ківерцівським районом у січні – березні 2018 року освоєно 60,9 млн.грн. капітальних інвестицій, що становить 3,7 % від загальних показників по області, та становить 0,9 тис.грн. на одну особу.

         Не дивлячись на певні негативні чинники Ківерцівський район має сильні сторони для розвитку промисловості. До них можна віднести наявність сировинної бази (ліси для лісової і деревообробної, поклади піску і глини для добувної та будівельної галузей), сприятливе географічне положення, розвинута транспортна інфраструктура (автомобільні та залізничні шляхи), наявність вузькоспеціалізованих підприємств (ПП «Ківерцілісмаш»).

         Основною умовою для реалізації цього потенціалу є значний, поки що недостатньо платоспроможний, внутрішній ринок промислової продукції та ринкова інфраструктура, що динамічно розвивається.

                                                   Управління інвестицій, інфраструктури

                                    та агропромислового розвитку райдержадміністрації