«Про впровадження інвестиційних проектів в Ківерцівському районі»

Для забезпечення виконання комплексу заходів системних економічних реформ, спрямованих на утримання позитивної динаміки економічного розвитку, формування заможного суспільства, конкурентоспроможної економіки, здійснення ефективного державного управління для створення фундаменту стійкого розвитку району, розв’язання соціальних завдань та підвищення добробуту населення у районі діє «Стратегія розвитку Ківерцівського району на 2009-2020 роки».

На території Ківерцівського району промисловість представлена лісовою і деревообробною, харчовою, хімічною та нафтохімічною, будівельною, металургійною, машинобудівною, добувною та іншими галузями.

Основними видами промислової продукції, що виробляються в районі є паркет, шпон, деревообробні верстати, пиломатеріали, консерви, м’ясна продукції та металеві вироби.

Обсяг реалізованої промислової продукції в 2016 році становив 496,8 млн. грн. Порівнюючи з відповідним періодом минулого року покращилася інвестиційна привабливість промислового комплексу району. Станом на            1 лютого 2017 року підприємствами, установами та організаціями району залучено 10,5 млн. дол. США, що становить 4,3 відсотка від загального показника по області.

Однією із позитивних рис розвитку промислового потенціалу району є зовнішньоекономічна діяльність підприємств. Зовнішньоторговельний оборот товарами у 2016 році по району, склав 17,0 млн. дол. США.

Експортовано товарів на суму 12,0 млн. дол. США та імпортовано товарів на суму 4,5 млн. дол. США.

У порівнянні до відповідного періоду минулого року експорт зріс на 82,8 відсотка, імпорт зріс на 123,0 відсотка. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі склало 7788,0 тис. дол. США.

Усе більше уваги звертають на агропромисловий комплекс Ківерцівщини вітчизняні і зарубіжні інвестори. Головною передумовою інвестиційної привабливості району – її земельні угіддя. В розвиток агропромислового комплексу району вкладають інвестиції такі сільськогосподарські підприємства-інвестори: ТзОВ «Фелікс Агро», ТзОВ «Луцькагротех», ТзОВ «Прилуцьк Агро», ФГ «Юско-Агро», ФГ «Золота нива», ТзОВ «П.С.П. Агро-Захід», ПП «Олика-Агро», ПП «Олика Агро-Інвест».

Написання та впровадження інвестиційних проектів відіграє важливу роль у підвищенні соціально-економічного розвитку району.

В рамках програми співфінансування з місцевого бюджету та державного фонду регіонального розвитку в 2016 році успішно реалізовані такі проекти, як:

- «Будівництво двохповерхового приміщення дитячого ясла-садка на 4 групи в м. Ківерці по вул. Незалежності, 47», загальним обсягом фінансування 19,3 млн.грн., в тому числі з районного бюджету 1000,0 тис.грн., з міського бюджету 500,0 тис.грн.;

- «Будівництво дошкільного навчального закладу в с. Муравище, Ківерцівського району Волинської області», загальним обсягом фінансування 9,6 млн.грн., в тому числі з районного бюджету 300,0 тис.грн., з сільського бюджету 200,0 тис.грн.

За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, в 2016 році в районі реалізовано інвестиційних проектів на суму     3,8 млн.грн.

У 2016 році з обласного бюджету, для реалізації проектів щодо розвитку територіальних громад, використано коштів на суму 2,1 млн.грн.

У 2017 році Ківерцівський район прийняв участь у конкурсному відборі інвестиційних програм та проектів, що можуть реалізовуватися у 2017 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, а саме:

- «Реконструкція приміщення під додаткові групи дошкільного навчального закладу ясел-садка № 3 "Лісова казка" на вул. Галана, 15А в           м. Ківерці»;

- «Будівництво загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів на вул. Грушевського, 60 в с. Грем’яче Ківерцівського району Волинської області»;

- «Капітальний ремонт приміщення будинку-інтернату загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів села Тростянець»;

- «Будівництво ЗОШ І-ІІІ ступенів в с. Башлики, Ківерцівського району»;

- «Створення належних умов для забезпечення рівного доступу до якісної освіти (придбання 4 шкільних автобусів для Ківерцівського району)».

В умовах жорсткого конкурсного відбору, за результатами Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, з усіх поданих інвестиційних проектів визначено проект відділу освіти райдержадміністрації «Створення належних умов для забезпечення рівного доступу до якісної освіти (придбання 4 шкільних автобусів для Ківерцівського району)» (вартість проекту 6320,0 тис.грн.), який фінансуватиметься за кошти державного фонду регіонального розвитку.

Всі інші проекти будуть запропоновані для фінансування у ІІ півріччі 2017 року.

Для залучення інвестицій у розвиток населених пунктів району органи місцевого самоврядування взяли участь у конкурсному відборі інвестиційних програм та проектів, що можуть реалізовуватися у 2017 році за рахунок коштів обласного бюджету (обласного фонду регіонального розвитку). На конкурс подані такі проекти:

1) «Будівництво дошкільного навчального закладу на вулиці Молодіжній в с.Дачне Ківерцівського району Волинської області»;

2) «Реконструкція вуличного освітлення в с. Сапогове Ківерцівського району від КТП-3»;

3) «Тепла школа. Підвищення енергоефективності будівлі Дернівської загальноосвітньої школи Ківерцівського району»;

4) «Капітальний ремонт автомбільної дороги місцевого значення С030505 Завітне - Чавниця - Озеро  Ківерцівського району Волинської області» (проект підготовлений управлінням інвестицій, інфраструктури та агропромислового розвитку райдержадміністрації);

5) «Встановлення дорожніх знаків та дорожньої розмітки в смт. Цумань - безпека дітей та дорослих на дорозі - пріорітет розвитку дорожного господарства в смт. Цумань»;

6) «Розвиток системи утилізації рідких відходів в територіальній громаді смт. Цумань та новколишніх сіл»;

7) «Впровадження енергоефективних заходів для системи вуличного освітлення в смт.Цумань - розширення зон освітлення з використанням енергоефективного обладнання»;

8) «Капітальний ремонт пішоходної доріжки в с. Омельне ("Стежина мрії")»;

9) «Підвищення якості медичного обслуговування населення Ківерцівського району Волинської області шляхом проведення капітального ремонту приміщення акушерсько-гінекологічного відділення Ківерцівської центральної районної лікарні»;

10) «Підвищення якості життя населення Ківерцівського району Волинської області шляхом проведення капітального ремонту приміщень неврологічного та терапевтичного відділень Ківерцівської центральної районної лікарні»;

11) «Сучасні енергозберігаючі технології – пріоритет розвитку територіальної громади міста Ківерці»;

12) «Реконструкція приміщення їдальні Ківерцівського медичного коледжу під гуртожиток по вул. Київській, 4 в м. Ківерці, Волинської області».

Переможцями конкурсу в межах фінансових ресурсів стали інвестиційні проекти:

- «Капітальний ремонт пішохідної доріжки в с. Омельне ("Стежина мрії")» (вартість проекту 127,88 тис.грн.);

- «Підвищення якості медичного обслуговування населення Ківерцівського району Волинської області шляхом проведення капітального ремонту приміщення акушерсько-гінекологічного відділення Ківерцівської центральної районної лікарні» (вартість проекту 1736,0 тис.грн.);

- «Сучасні енергозберігаючі технології – пріоритет розвитку територіальної громади міста Ківерці» (вартість проекту 936,25 тис.грн.).

Активна участь органів місцевого самоврядування в написанні проектів сприятиме розвитку громад району. 

Ківерцівський район приймав активну участь в реалізації Проекту спільної Програми розвитку Організації Об'єднаних Націй та Європейського Союзу «Місцевий розвиток орієнтований на громаду».

В рамках даного проекту реалізовувалися ініціативи територіальних громад Тростянецької, Сильненської, Омельненської, Холоневичівської, Озерської, Суської та Хорлупівської сільських рад. За рахунок реалізації інвестиційних проектів впроваджено ряд заходів з поліпшення теплозахисних властивостей будівель у дитячих навчальних закладах сіл Омельне, Тростянець, Городище, у ЗОШ І-ІІІ ст. с. Холоневичі та НВК с. Пальче. Проведено модернізацію вуличного освітлення з використанням відновлювальних джерел енергії в селах Тростянець, Суськ, Хопнів, Озеро та Гайове.

Серед регіонів-партнерів Ківерцівського району, враховуючи близькість району до кордонів, особливе місце посідають регіони Республіки Польщі та Республіки Білорусь.

Реалізація транскордонної Програми «Білорусь – Україна» в рамках територіального співробітництва стартувала у 2016 році.

В грудні 2016 року відбулася робоча зустріч у Володимир-Волинській райдержадміністрації з делегацією Ківерцівського району та Грубешівського повіту Республіки Польща, під час якої було підписано два проекти за пріоритетними напрямками:

- «Популяризація та збереження об’єктів культури та історії»;

- «Розвиток інфраструктури та інформаційно-комерційних відносин».

У 2016 році Стартувала реалізація транскордонного проекту «Білорусь – Україна» в рамках територіального співробітництва обох народів. Транскордонна Програма «Білорусь – Україна» створює перспективи для розвитку прикордонної інфраструктури, людського капіталу, інституційної співпраці, також відкриває значні перспективи для економічної інтеграції та співробітництва. Згідно вимог вище названої Програми, Ківерцівський район, спільно з Білоруськими колегами підготував два проекти, а саме:

- «Впровадження новітніх рятувальних послуг в рамках реалізації Програми «Білорусь - Україна» для посилення захисту кордону від стихійного лиха»;

- «Створення транскордонного бізнес-офісу, як інструменту розвитку малого і середнього бізнесу».

З метою налагодження співпраці та обміну досвідом у сфері залучення інвестицій в сільське господарство у червні 2017 року планується приїзд делегації фермерів з Республіки Польща та з Республіки Білорусь.

Продовжується реалізація Угоди про позику між Україною та Міжнародним Банком з Реконструкції та Розвитку системи охорони здоров’я.

У 2017 році заплановано здійснити реконструкцію будівель відділення Цуманської та Олицької районної лікарні під амбулаторії загальної практики сімейної медицини в смт. Цумань та в смт. Олика.

З метою пропагування інвестиційних можливостей Ківерцівського району, сприяння розвитку виробничих зв’язків суб’єктів господарювання, на сайті райдержадміністрації постійно розміщується інформація про реалізацію започаткованих пріоритетних інвестиційних проектів, спрямованих на максимально ефективне використання наявного ресурсного потенціалу району, використання коштів державного та місцевих бюджетів, інвесторів, населення, інших джерел фінансування, спрямованих на реалізацію соціально-важливих об’єктів. Проводиться робота по наданню, в межах норм чинного законодавства, методичної допомоги суб’єктам господарювання району в розробці та впровадженні перспективних інвестиційних проектів.

 

 

                                         Управління інвестицій, інфраструктури та

                                         агропромислового розвитку райдержадміністрації