Про стан організації вивозу та захоронення твердих побутових відходів на території району

Відповідно до статті 30 та 33 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та статті 21 Закону України “Про відходи”  практично всі функції щодо регулювання відносин у сфері поводження із відходами, у тому числі з небезпечними, відносяться до компетенції органів  місцевого самоврядування.

Рішенням сесії районної ради від 20.08.2009 року № 25/6 в районі затверджена Стратегія розвитку Ківерцівського району на 2009 – 2020 роки, в якій є розділ “Географічні положення і природні ресурси”, де включені основні природоохоронні заходи.

Відповідно до інформації сільських, селищної та міської рад в районі налічується 43 сміттєзвалища. Паспортизоване лише одне сміттєзвалище в  смт. Цумань. Проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо необхідності паспортизації сміттєзвалищ. На даний час органами місцевого самоврядування  проводиться робота по оформленню відповідної документації на  сміттєзвалища, які знаходяться на їх території.

         Проведено інвентаризацію місць видалення відходів в районі та включено  їх в єдиний Реєстр організованих та стихійний сміттєзвалищ, які розміщені на  території області із геопросторовою прив’язкою кожного місця видалення  відходів. Загальна площа сміттєзвалищ становить 48 га.

         В населених пунктах району утворюються лише тверді побутові відходи  IV класу, які утилізуються (захороняються) на сміттєзвалищах.

Для забезпечення належного утримання сміттєзвалищ в 2017 році за рахунок коштів місцевих фондів охорони навколишнього природного  середовища на виконання природоохоронних заходів використано 153,7 тис. грн. на упорядкування місць видалення відходів, а саме: на території  Жидичинської сільської ради - 64,9 тис.грн, Карпилівської сільської ради - 6,0 тис.грн, Журавичівської сільської ради  - 8,0 тис.грн, Сокиричівської сільської  ради  - 12,0 тис.грн, Олицької селищної ради - 3,2 тис.грн., м.Ківерці - 59,6 тис. гривень.

Залишок коштів місцевих фондів охорони навколишнього природного  середовища станом на 01.01.2018 року складає 1151,5  тис.грн., тому аналогічна робота буде проводитися в поточному році.

Інформація про використання коштів на впровадження природоохоронних заходів органами місцевого самоврядування щоквартально подається управлінням фінансів Ківерцівської районної адміністрації.

Для упорядкування сміттєзвалища для м.Ківерці, яке розміщене в селі Заброди Сокиричівської сільської ради на черговій сесії районної ради 20.03.2018 року  виділено 200,0 тис. грн. з місцевого бюджету.

         З метою безперебійної роботи господарського комплексу району, створені і працюють житлово-комунальні господарства, а саме : комунальне

підприємство “Господарник ЖЛК”, комунальне підприємство “Громада  Плюс”, комунальне підприємство “Мрія господаря”, Цуманське виробниче управління житлово-комунального господарство та Ківерцівське міське  виробниче управління житлово-комунального господарства, які займаються  благоустроєм населенних пунктів та вивозом сміття.

         Централізований вивіз твердих побутових відходів налагоджено в  м.Ківерці, смт.Цумань, смт. Олика, в селах Кадище, Прилуцьке, Дачне, Жабка, Жидичин, Липляни, Кульчин, Озерце, Небіжка, Тростянець. 

Кількість відходів, які щомісяця вивозяться на сміттєзвалище від Цуманського виробничого управління житлового-комунального господарства  складає 180,0 м3. Збір відходів проводиться автомобілем ГАЗ 33-09,   кількість  юридичних  договорів - 22. Пункти збору відходів на території селища  відсутні.

         Кількість відходів, які в місяць вивозяться на сміттєзвалище с.Заброди  Сокиричівської сільської ради Ківерцівським виробничим управлінням  житлового-комунального господарства складає 1000,0 м3, а також самовивозом по заключених договорах 100 м3. Збір відходів  проводиться автомобілями  ГАЗ -53, ГАЗ -3307 та  тракторами  ЮМЗ два рази в місяць від мешканців  приватних  будинків, від  юридичних  установ та комунальних  будинків – два рази в  тиждень. Кількість  юридичних  договорів 97, з  мешканцями  приватних будинків  заключено 2923 договорів.

Комунальне підприємство ”Громада Плюс” Прилуцької сільської ради проводить вивіз сміття в с.Брище  Луцького  району  в кількості  1214 м3 в рік. Збір відходів проводиться автомобілем ЗІЛ,  навантаження вручну та екскаватором. Відходи  збираються без  сортування, загальним  насипом.

          Комунальне підприємство “Господарник ЖЛК” Жидичинської   сільської ради проводить вивіз сміття в с.Брище  Луцького району  в кількості 411м3 в рік. Збір відходів проводиться  автомобілем  ГАЗ -53 згідно  графіка  щотижня.

         Ківерцівською міською радою придбано та розміщено на території  м.Ківерці 56 контейнерів для побутового сміття ( полімерні відходи). На  території  смт. Олика знаходиться 5 контейнерів для збору  пластику  та  скла, в селі Журавичі 5 контейнерів для збору  пластику та скла, у селі Дерно 5 контейнерів для збору пластику та скла, а також 3 контейнери для збору  картону. Збір відходів  здійснюється по мірі наповнювання контейнерів.

           У вересні 2017 року Ківерцівським міським виробничим управлінням житлово-комунального господарства у ТзОВ “Епіцентр-К” придбано 500 контейнерів на суму 296,0 тис.грн., які отримали жителі міста Ківерці, що заключили договора на вивезення сміття.

            Питання сортування сміття стало одним з найголовніших питань  засідання бюджетної комісії районної ради. Зокрема, виділено 30 тис. грн. з районного бюджету на 2018 рік для придбання контейнерів по роздільному сортуванню сміття, які будуть встановлені в м. Ківерцях та Ківерцівському районі.

         Органами місцевого самоврядування розробляються та затверджуються плани використання коштів місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища, відповідно до яких здійснюється  виконання  природоохоронних  заходів. Основна частина заходів спрямована  на ліквідацію  стихійних  сміттєзвалищ.

 Стихійне сміттєзвалище, яке було виявлено на території Озерської  сільської  ради ліквідовано силами  працівників Тростянецького лісництва Ківерцівськоголісового господарства, оскільки сміття було виявлено  на  території  земель лісового фонду.

         Сільськими, селищними, міською радами розроблені та проводяться  заходи  по  впорядкуванню та ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ на  території району. Щорічно розробляються та затверджуються схеми очистки сміттєзвлищ а їх територіях.

         Відповідно до Регіональної екологічної програми “Екологія 2016-2020”  затвердженої рішенням обласної  ради  від 10.02.2016 року № 2/27, передбачено   ряд природоохоронних заходів, які заплановані на 2018 рік по Ківерцівському  району для покращення і стабілізації екологічної  ситуації в районі.