Про роботу відділу з питань організаційної роботи, внутрішньої та інформаційної політики апарату райдержадміністрації за 9 місяців 2017 року

Відділ з питань організаційної роботи, внутрішньої та інформаційної політики апарату райдержадміністрації здійснює організаційне забезпечення діяльності райдержадміністрації, реалізовує державну політику у сфері інформаційної  діяльності та комунікацій з громадськістю,        координацію діяльності політичних партій, громадських організацій та релігійних громад в районі, налагодження співпраці між ними та органами виконавчої влади з метою створення  у районі стабільної суспільно-політичної ситуації.

Відділ нараховує три штатних одиниці – начальник відділу (Козярчук Людмила Богданівна), головний спеціаліст (Тетюрко Інна Миколаївна) та провідний спеціаліст (вакансія). Відповідно до посадових інструкцій працівників відділу  начальник – веде організаційну роботу та відповідає за роботу всього відділу,  головний спеціаліст відповідає за інформаційну політику, провідний – за внутрішню політику.

Відділ підпорядкований голові районної державної адміністрації та структурним підрозділам обласної державної адміністрації: організаційному управлінню  апарату облдержадміністрації, управлінню внутрішньої політики та відділу інформаційної політики облдержадміністрації.

Відділом організовується робота з підготовки та проведення колегії, нарад у районній державній адміністрації, здійснюється контроль за виконанням розпорядчих документів облдержадміністрації та райдержадміністрації з питань, що належать до компетенції працівників відділу.  Вчасно надається інформація щодо їх виконання. 

За 9 місяців 2017 року організовано 8 засідань колегії райдержадміністрації. Проведено перевірку виконання делегованих повноважень та надано методичну допомогу 7 сільських рад району. Надано методичну допомогу з питань організаційної роботи управлінню фінансів та управлінню соціального захисту населення райдержадміністрації.

Щоденно працівниками відділу готуються інформаційні повідомлення про роботу керівництва районної державної адміністрації та події, що відбуваються в районі. Новини оперативно розміщуються на сайті РДА.

З метою аналізу   висвітлення  в місцевих  засобах   масової  інформації  найважливіших питань соціально-економічного та культурного розвитку району щотижнево ( у понеділок) проводиться моніторинг районної газети “Вільним шляхом”, а також щоденно проводиться моніторинг  інтернет видань “Ківерці он-лайн”, “Район. Ківерці” та обласних інтернет-ресурсів щодо розміщення там критичної інформації, що стосується району.

Організовується  належна робота з відзначення на території району державних свят, пам’ятних дат. Проведено ряд засідань організаційних комітетів,  підготовлено 9  розпоряджень голови райдержадміністрації  з нагоди відзначення в районі державних свят та пам’ятних дат.

В районі організовано та проведено заходи з нагоди Дня Соборності України, вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення  пам'яті Героїв Небесної Сотні, другої річниці героїчної оборони Донецького аеропорту військовослужбовцями ЗСУ, 146-ї річниці від дня народження Лесі Українки, 31-ми роковинами Чорнобильської катастрофи, Дня Європи, Дня пам’яті  та примирення, 72-ї річниці перемоги над нацизмом, Дня пам’яті жертв політичних репресій, 21-ї річниці Конституції України, Дня скорботи і вшанування  пам’яті жертв війни в Україні, Дня Державного Прапора, 26-ї річниці незалежності України та інші.

Проведено ряд інформаційних кампаній “Крим – це Україна”,  “Герої серед нас”, відзначення у 2017 році 100-ліття від початку подій Української революції 1917-1921 років; про набуття Україною безвізового режиму; “Інклюзивна освіта – єднаємо українців з дитинства”, до Міжнародного дня корінних народів світу, “Волинь розвивається” та інше. В рамках інформаційних кампаній на території району поклеєно 11 бордів.

         На контролі у відділі перебуває реалізація на території району:

  • заходів щодо героїзації осіб, які віддали  життя за Україну та вшанування їх пам’яті;
  • впровадження Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд” у 2017 – 2018 роках”;
  • Концепції вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2017 рік;
  • задоволення культурних потреб національних меншин, що проживають на території району, дотримання толерантного ставлення до них, вчинення проявів вандалізму у місцях польської та єврейської пам’яті;
  • увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, учасників АТО (розміщення на території району меморіальних дощок, встановлення пам’ятників та пам’ятних знаків) та інше.

Підготовлено ряд розпоряджень про виконання делегованих повноважень сільськими радами району, заслуханих на засіданнях колегії РДА,  розпорядження про затвердження Регламенту, положення про апарат РДА, склад колегії, розподіл функціональних обов’язків між керівництвом РДА, річний та квартальні плани роботи РДА та інші. Оновлене положення про відділ та посадові інструкції працівників. Підготовлений  публічний звіт голови (звіт відбувся 29 березня 2017р).

Відділом з питань організаційної роботи, внутрішньої та інформаційної політики апарату райдержадміністрації здійснюється контроль за дотриманням органами місцевого самоврядування процедури погодження з обласною комісією у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій виготовлення та встановлення меморіальних дошок, хрестів, пам’ятників, пам’ятних знаків, монументів тощо.

Налагоджена належна співпраця з громадськими, релігійними організаціями, засобами масової інформації району. Міжконфесійна ситуація в районі стабільна. Релігійні організації безперешкодно здійснюють статутну діяльність, проводять за потреби заходи з відзначення релігійних свят. 

Процес роздержавлення районної газети “Вільним шляхом” був розпочатий у 2016 році: газета була включена до переліку видань, які мали бути реформовані у першому етапі. Проте, у зв’язку з конфліктною ситуацією навколо газети, судовими справами, на даний час видання не продовжує процесу роздержавлення. Газета буде реформована у другому етапі – до кінця 2018 року.  З районного бюджету на фінансування діяльності районної газети “Вільним шляхом”, відповідно до затверджених програм, було виділено: у 2016 році – 155,0 тис. грн.; у 2017 році – 110,0 тис. грн.       Тираж газети на даний час становить 1122 примірники.

Забезпечено функціонування громадської ради при райдержадміністрації.  У 2017 році проведено  2  засідання громадської ради, 5 засідань правління громадської ради, круглий стіл з обговорення проблемного питання – організації доставки та поховання невідомих померлих громадян. 

Протягом звітного періоду значимих конфліктоутворюючих чинників у суспільно-політичному житті району не спостерігалось.  Протесна активність в районі відсутня. Відкритих протистоянь в районі між політичними силами не спостерігалось. Акції протесту в звітному періоді з політичних, соціально-економічних мотивів районними осередками політичних партій, громадських  та профспілкових організацій не проводились.

Соціологічні опитування в районі не проводилися.