Про перерахунок пенсії з 01 жовтня 2017 року.

    Рожищенське об’єднане управління Пенсійного фонду України Волинської  області повідомляє, що 3 жовтня 2017 року Верховною Радою України прийнято в другому читанні законопроект № 6614 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій».

Зазначеним законодавчим актом передбачено проведення значній кількості пенсіонерів перерахунків розмірів пенсій із 1 жовтня цього року.

    Перерахунок проведено в два етапи:

   1етап перерахунку - осучаснення пенсій: проведено перерахунок пенсій із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні в розмірі 3764,40 грн. та зменшення величини оцінки одного року страхового стажу до 1% з якого обчислена пенсія.

   2 етап перерахунку - перерахунок по бюджету: виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановлений на 1 грудня 2017 року Законом України “Про Державний бюджет України на 2017 рік”, збільшений на 79 гривень - 1452 грн.

   У разі відсутності страхового стажу 20 років у жінок та 25 років у чоловіків, якщо пенсія за віком призначена до 01.10.2011 року,  та відсутності страхового стажу 30 років у жінок та 35 років у чоловіків, якщо пенсія за віком призначена після 01.10.2011 року,  розмір пенсійної виплати не може становити менше ніж 1373,00 грн.

   Після перерахунку працюючим пенсіонерам знято обмеження у виплаті пенсії.

   Якщо розмір пенсії після проведення перерахунків зменшився, формується доплата до попереднього розміру пенсії.

   Пенсіонери, в яких дата отримання пенсії припадає  після набрання чинності Закону, одержать по одній відомості пенсію у попередньому розмірі та по додатковій суму перерахунку.   Пенсіонери, які з 4 жовтня, до набрання чинності Закону отримали пенсію «в старому розмірі» одержать відповідну доплату за окремою відомістю до закінчення виплатного періоду жовтня, тобто до 25 жовтня. 

У разі, якщо розмір підвищення пенсії становив менше ніж 140,00 грн. доплату буде проведено в листопаді 2017 року основними відомостями.

 

І.Степанов, начальник Ківерцівського відділу обслуговування громадян Рожищенського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області