Контроль за здійсненням видатків Фонду є пріоритетним.

06 березня 2019 року у виконавчій дирекції Фонду соціального страхування України під головуванням в.о. директора Сергія Нестерова відбулася селекторна нарада щодо реалізації заходів по контролю за обґрунтованістю видачі (продовження) листків непрацездатності та упередження неправомірних видатків Фонду. У заході взяли участь керівники і заступники профільних управлінь виконавчої дирекції ФССУ, начальники та фахівці робочих органів виконавчої дирекції Фонду в областях та місті Києві.

В.о. директора виконавчої дирекції Сергій Нестеров зазначив, що питання забезпечення контролю за здійсненням видатків Фонду, зокрема, в частині виявлення та усунення зловживань під час призначення матеріального забезпечення, є пріоритетним.

Про підсумки роботи по контролю за обґрунтованістю видачі (продовження) листків непрацездатності у 2018 році повідомив начальник управління профілактики страхових випадків виконавчої дирекції ФССУ Сергій Таровик. За його словами, питання здійснення контролю за обґрунтованістю видачі (продовження) листків непрацездатності закладами охорони здоров’я є одним з нагальних та може бути вирішено шляхом проведення перевірок у лікувально-профілактичних закладах.

Так, упродовж 2018 року по 1 397 випадках необґрунтованої видачі та продовження листків непрацездатності управліннями виконавчої дирекції Фонду в областях та місті Києві було подано 351 вимогу (претензію) до закладів охорони здоров’я на загальну суму понад 1,09 млн. гривень. За результатами перевірок обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності за зверненнями страхувальників у 2018 році по 404 випадках (на загальну кількість 5 593 дні) упереджено виплат на суму понад 1,07 млн. гривень.

С. Таровик зазначив, що за даними управлінь виконавчої дирекції Фонду в областях та місті Києві у 2018 році порівняно з 2017 роком збільшилась на 7,2% кількість виданих закладами охорони здоров’я листків непрацездатності, на підставі яких страхувальниками надано заяви-розрахунки для здійснення фінансування матеріального забезпечення робочими органами Фонду, загальна кількість оплачених днів по тимчасовій непрацездатності зросла на 5,7%.

Крім того, у січні 2019 року майже в усіх регіонах України, за даними моніторингу виданих та продовжених листків непрацездатності, зберігалася тенденція до збільшення кількості виданих закладами охорони здоров’я листків непрацездатності.

Заступник начальника управління – начальник відділу медичної експертизи управління профілактики страхових випадків виконавчої дирекції Фонду Марина Біляєва поінформувала про організацію роботи щодо реалізації перевірок по обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам. Серед іншого, М. Біляєва акцентувала увагу на потребі в посиленні співпраці фахівців Фонду з обласними управліннями охорони здоров’я та МСЕК, а також проведенні роз’яснювальної роботи щодо відповідальності медичних працівників і застрахованих осіб у зв’язку із неправомірною видачою листків непрацездатності.

Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області 13 березня цього року була проведена координаційна нарада з питань надання медичних та соціальних послуг, матеріального забезпечення застрахованих осіб та зниження рівня тимчасової непрацездатності за участю заступника голови обласної державної адміністрації С.Мишковець, представників сторін соціального партнерства від профспілок, роботодавців, управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації та лікувально-профілактичних закладів області.

Нараду відкрила заступник голови Волинської обласної державної адміністрації Світлана Мишковець, яка зауважила, що ініційований управлінням виконавчої дирекції Фонду захід є своєчасним і має на меті скоординувати роботу органів Фонду, управління охорони здоров’я облдержадміністрації, медичних закладів щодо контролю за рівнем тимчасової непрацездатності в області та цільового використання коштів Фонду.

Начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк інформував про те, що в ході підготовки наради та з метою координації роботи з експертизи тимчасової непрацездатності у закладах охорони здоров’я наказом створена  група експертів управління охорони здоров’я за напрямом «Експертиза тимчасової непрацездатності», яку буде очолювати заступник головного лікаря з медичної частини та експертизи тимчасової непрацездатності обласної клінічної лікарні Людмила Ларіна.

Начальник управління виконавчої дирекції Фонду Сергій Ющак у своєму виступі окреслив ситуацію, яка склалась з витратами управління виконавчої дирекції Фонду на матеріальне забезпечення застрахованих осіб.  Інформував про фактичні витрати на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності, які у порівнянні з 2017 роком збільшились на 48,2 млн. грн., або на 43,7%, та повідомив, що загальна кількість оплачених за 2018 рік днів тимчасової непрацездатності порівняно з 2017 роком збільшилась на 7,6% і становить майже 840 тисяч.

Також він запропонував здійснити певні кроки, які нададуть можливість налагодити тісну та ефективну співпрацю із заступниками головних лікарів по експертизі тимчасової непрацездатності, головами МСЕКів, головами ЛКК закладів охорони здоров’я області.

Сергій Ющак звернувся до представників держави, роботодавців, профспілок та управління охорони здоров’я з проханням зосередити спільні зусилля на досягненні основної мети - щоб застрахована особа, яка дійсно потребує лікування, могла отримати матеріальне забезпечення за рахунок коштів Фонду своєчасно та в повному обсязі.

Крім того, в обговоренні проблем на координаційній нараді виступили заступник головного лікаря з медичної частини та експертизи тимчасової непрацездатності обласної клінічної лікарні Людмила Ларіна, головний лікар Волинського обласного бюро медико-соціальної експертизи Василь Тимощук, начальник Ківерцівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області Ярослав Ковальчук.

На завершення наради, начальник управління виконавчої дирекції Фонду С.Ющак та начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації І.Ващенюк визначили пріоритетні напрямки співпраці, які будуть реалізовуватись першочергово.

 

Ківерцівське відділення управління виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування України у Волинській області