Контрактна армія – нагальна необхідність та вимога часу

Минулого року майже в усіх областях були сформовані й діяли регіональні програми допомоги з’єднаним військовим частинам Збройних Сил України, що дозволило додатково акумулювати більше 58 млн грн на підтримку військовослужбовців України. Звісно, долучилася до цього процесу і Волинська область: вклад – 9 млн грн.

Але в 2016 році працюватимуть за іншою схемою: фінансову підтримку сконцентрують, аби забезпечити реалізацію заходів із територіальної оборони, та посилити діяльність обласних військових комісаріатів як першої ланки формування збройних сил. На цьому наголосив голова облдержадміністрації Володимир Гунчик під час оперативної наради.

- Досвід 2014-2015 років показав, що перехід Збройних Сил України на контрактну форму – нагальна необхідність та вимога часу, – підкреслив голова облдержадміністрації. – Хоча її впровадження вимагатиме залучення значних зусиль та коштів.

Нині триває розвиток та реформування українського війська, зокрема, й на контрактній основі. Професійним військовим збільшено розмір платні: рядові солдати отримуватимуть мінімальну зарплатню у розмірі 8 тис. грн, а військовослужбовці молодшого офіцерського складу – від 12 тис. грн. Окрім того, у 2016-му суттєво збільшили й бюджет Міністерства оборони України, а відтак і витрати на армію. Ще наприкінці 2015-го Міністр оборони України Степан Полторак наголошував: з 2016 року заплановано кардинально реформувати Збройні сили України.

Очікується, що у І кварталі поточного року 540 волинян поповнять лави українського контрактного війська. В такому обсязі визначено завдання для Волині щодо поставки військовослужбовців-контрактників до Збройних Сил України. Нині ж, за інформацією облвійськкомату, вже 140 молодих людей готові вирушати до навчально-тренувальних центрів.