Інформація про впровадження заходів з енергозбереження в господарському комплексі Ківерцівського району в 2016 році

На виконання плану заходів, передбачених Регіональною програмою підвищення енергоефективності у Волинській області на 2011-2020 роки, установами та організаціями усіх форм власності району в 2016 році впроваджено 112 енергозберігаючих заходів на 134 об’єктах.

Загальна вартість розробки і впровадження енергозберігаючих заходів в господарському комплексі району за даний період склала 5781,2 тис.грн., зекономлено 368 тонн умовного палива на суму 1732,7 тис.грн. За рахунок здійснення вказаних заходів одержано економію 542,1 тис.кВт.год. електроенергії, 697,7 Гкал. теплоенергії та 67,3 т.у.п. інших видів палива. 

В промислових та інших підприємствах і організаціях виробничої сфери впроваджено ряд енергозберігаючих заходів, а саме:

На території ДП "Ківерцівське лісове господарство" встановлено 55 енергозберігаючих світильників вуличного освітлення та на території лісокомплексу встановлено енергозберігаючі прожектори замість звичайних ламп розжарювання.

В лісопромисловому комплексі підприємства здійснено заміну електродвигунів на торцовочному станку на менш енергоємні.

В приміщенні механізації встановлено нову обігрівальну піч на дровах.

На підприємстві переобладнано лісовозний автомобіль ЗІЛ-131 з бензину на газ.

В Партизанському лісництві ДП "Цуманське лісове господарство" проведено утеплення даху приміщення лісництва із застосуванням сучасних тепло-ізолюючих матеріалів та замінено 4 дверей на металопластикові. А в Горинському лісництві проведено утеплення стін приміщення лісництва із використанням утеплюючих матеріалів.

В сушильному цеху та на складі готової продукції селянсько-фермерського господарства "Золота нива" переобладнано електроосвітлення із заміною 10 звичайних ламп розжарювання на енергоощадні лампи та замінено 16 старих дерев'яних віконних блоків на металопластикові.

На підприємстві ТзОВ "Тартак" в паркетному та швейному цехах замінено 46 віконних блоків на металопластикові.

Всього підприємствами та організаціями промисловості, сільгосппідприємствами було впроваджено 12 енергозберігаючих заходів загальною вартістю 181,1 тис.грн. За рахунок здійснення вказаних заходів передбачається одержати економію 35,6 тис.кВт.год. електроенергії, 38,2 Гкал. теплоенергії та 22,5 т.у.п. інших видів палива. Розрахунковий економічний ефект від впровадження заходів склав 102,8 тис.грн.

У підвідомчих закладах Ківерцівської райспоживспілки на вулиці           17 Вересня 27, 27в у м. Ківерці, в с. Бодячів та в приміщенні кафе "Забава" по вул. Визволителів у м. Ківерці здійснено утеплення та заміну шиферних покрівель на металопрофіль. В магазині "Меблі", що по вул. 17 Вересня у        м. Ківерці, здійснено заміну віконних та дверних блоків на металопластикові.

На вулицях міста Ківерці (Шевченка, Луцька, Грушевського, Визволителів) у світильниках вуличного освітлення проведено заміну 46 звичайних ламп розжарювання на світлодіодні світильники. На прибудинкових територіях по вулицях Квартальна, 1; 3; 2в та Некрасова, 24; 24а встановлено світильники з енергозберігаючими лампами.

Всього в житлово-комунальній сфері на впровадження енергозберігаючих заходів було використано коштів на суму 723,5 тис.грн. Розрахунковий економічний ефект склав 147,6 тис.грн.

За рахунок бюджетних та залучених коштів, в закладах та установах району було впроваджено 94 енергозберігаючих заходів, вартістю 4876,7 тис.грн. (у т.ч. за кошти місцевого бюджету – 3974,8 тис.грн.). Зекономлено 300 тонн умовного палива на суму 1482,3 тис.грн.

Протягом даного періоду в бюджетних закладах району проведено переобладнання електроосвітлення із заміною 223 звичайних ламп розжарювання на компактні люмінесцентні енергоощадні лампи, що дасть можливість зекономити 19,6 тис.кВт.год. електроенергії на суму 42,7 тис.грн. Найбільше встановлено енергозберігаючих ламп в підвідомчих закладах Цуманської, Олицької селищних рад, Борохівської, Липненської, Холоневичівської, Жидичинської сільських рад, у відділеннях Волинської обласної психіатричної лікарні № 2 смт. Олика, Цуманської райлікарні та у лікувальних установах КЗ "Ківерцівський РЦПМСД".

Встановлено сучасне енергозберігаюче електроустаткування, а саме циркуляційні насоси теплопостачання в ЗОШ І-ІІІ ст. сіл Жидичин, Суськ, в НВК гімназія м. Ківерці; в НВК "ЗОШ І-ІІ ст. ДНЗ" с. Клепачів, в ЗОШ І-ІІ ст.   с. Омельне, в Ківерцівській районній лікарні та електром'ясорубку в ЗОШ І-ІІІ ст. с. Грем’яче. 

У селах Хорлупи, Грем’яче, Яківці, Прилуцьке, Дачне, Гор’янівка, Залісоче, Дідичі, Завітне, Сокиричі, Бодячів, Озерце, Небіжка, Клепачів, Жидичин, Кульчин та Липляни проведено заміну в світильниках вуличного освітлення звичайних ламп на енергозберігаючі світильники (159 шт.). На вулиці Грушевського в смт. Цумань та в с. Борохів здійснено реконструкцію та ремонт систем зовнішнього освітлення з встановленням 29 енергозберігаючих світильників та ламп. 

Проведено поточний ремонт електроліній вуличного освітлення та монтаж реле в населених пунктах Озерцівської та Жидичинської сільських рад. 

Відновлено системи вуличного освітлення з встановленням енергозберігаючих світильників у с. Олександрія (21шт.), у с. Хром’яки (12шт.), на вулиці Богуна в с. Прилуцьке (6шт.), на вулицях Молодіжна, 1 Травня          с. Дачне (8шт.), у с. Жабка (28шт.) та на вулицях с. Кульчин (38шт.) та              с. Жидичин (17шт.), на вулицях Вишнева, Набережна с. Тростянець (25 шт.).

В с. Суськ встановлено 17 стовпів вуличного освітлення на сонячних батареях (в рамках спільного проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ) з використанням відновлювальних джерел енергії "Енергії сонця". Вартість даного проекту 336,1 тис.грн., з них 250,7 тис.грн. кошти ПРООН.     

За кошти місцевого бюджету в НВК с. Словатичі здійснено заміну котла Ретра 2М на енергозберігаючий котел "Квартал 150 Турбо"; у ЗОШ І-ІІ ст.        с. Личани замінено котел Кальвіс 150 на енергозберігаючий котел "Квартал 150 Турбо"; у ЗОШ І-ІІІ ст. сіл Берестяне, Городище та ЗОШ І-ІІ ст. с. Мощаниця замінено старі котли на енергозберігаючі котли "Квартал" з використанням місцевих видів палива.

В райвійськоматі, за кошти місцевого бюджету, проведено реконструкцію газової котельні з встановленням твердопаливного енергозберігаючого котла "Квартал 49".

В ДНЗ №2 у м. Ківерці встановлено два енергозберігаючих котла "Альтеп КТ-3ЕN" в заміну старих котлів "Універсал 5".

У ЗОШ І-ІІІ ст. с. Грем’яче проведено капітальний ремонт пічного опалення та в ДНЗ замінено котел "Універсал 5М" на твердопаливний котел "Квартал 300".

Проведено поточний ремонт системи опалення в адмінприміщенні Грем’яченської сільської ради, в терапевтичному відділенні та в відділенні денного стаціонару райлікарні.

За рахунок впровадження заходів з поліпшення теплозахисних властивостей будівель проведено заміну 197 віконних та 39 дверних блоків на металопластикові, а саме в НВК с. Пальче; у ЗОШ І-ІІІ ст. сіл Омельне, Карпилівка; у ДНЗ №2 і №3 м. Ківерці, ДНЗ смт. Олика та с. Метельно; у Ківерцівській та Цуманській музичних школах; в Будинку культури с. Жидичин та у клубах сіл Дачне, Сокиричі; в адмінприміщеннях Ківерцівської міської ради, Цуманської, Олицької селищних рад, Дідичівської, Тростянецької, Дернівської сільських рад; у 1 відділенні Волинської обласної психіатричної лікарні № 2 смт. Олика; у відділеннях Цуманської районної лікарні; у АЗПСМ с. Журавичі та у ФП с. Берестяне. Здійснено ремонт, утеплення покрівлі, стін, санвузла, віконних та дверних блоків з використанням тепло-ізолюючих матеріалів у дитячих навчальних закладах сіл Холоневичі, Омельне, Дідичі; в НВК с. Пальче; у адмінприміщенні Суської, Озерцівської та Журавичівської сільських рад; в клубі с. Словатичі та в будинку культури сіл Суськ, Омельне; в районному краєзнавчому музеї.

Станом на 1 січня 2017 року до споживання природного газу підключено 12073 споживачів. Фактично лічильниками обліку природного газу оснащено 12070 споживач, що становить майже 100 відсотків абонентів, якими природний газ використовується для обігріву і приготування їжі.

Послугами з централізованого водопостачанням забезпечені жителі міста Ківерці, селища міського типу Цумань. Водопостачання в м. Ківерці здійснюється від відомчого водопроводу відокремленого підрозділу Рівненської дистанції водопостачання ДТГО "Львівська залізниця". З 4554 абонентів, які користуються послугою водопостачання, 3813 абонентів або 84 відсотків, оснащені засобами обліку холодної води.

До мереж централізованого водопостачання в смт. Цумань підключено 314 абонента, з них встановлено лічильники у 198, або 63 відсотка до потреби.

Ківерцівське комунальне підприємство «Енергія» надає послуги з теплопостачання Ківерцівській центральній районній лікарні, загальноосвітній школі І-ІІІ ст. № 4, дитячому навчальному закладу № 3 та еколого-натуралістичному центру. У всіх закладах встановлено теплолічильники.

Всі бюджетні установи району оснащені приладами обліку споживання паливно-енергетичних ресурсів.