Інформація про впровадження заходів з енергозбереження в господарському комплексі Ківерцівського району у I-ІІI кварталі 2016 року

На виконання плану заходів, передбачених Регіональною програмою підвищення енергоефективності у Волинській області на 2011-2020 роки, установами та організаціями усіх форм власності району в І-ІІІ кварталі 2016 року впроваджено 66 енергозберігаючих заходів на 74 об’єктах.

Загальна вартість розробки і впровадження енергозберігаючих заходів в господарському комплексі району за даний період склала 2819,8 тис.грн., зекономлено 192 тонни умовного палива на суму 728,4 тис.грн. За рахунок здійснення вказаних заходів одержано економію 271,2 тис.кВт.год. електроенергії, 267,0 Гкал. теплоенергії та 57,7 т.у.п. інших видів палива. 

В промислових та інших підприємствах і організаціях виробничої сфери впроваджено ряд енергозберігаючих заходів, а саме:

На території ДП "Ківерцівське лісове господарство" встановлено 25 енергозберігаючих світильників вуличного освітлення та на території лісокомплексу встановлено енергозберігаючі прожектори замість звичайних ламп розжарювання.

В лісопромисловому комплексі підприємства здійснено заміну електродвигуна на торцовочному станку на менш енергоємний.

В приміщенні механізації встановлено нову обігрівальну піч на дровах.

В Партизанському лісництві ДП "Цуманське лісове господарство" проведено утеплення даху приміщення лісництва із застосуванням сучасних тепло-ізолюючих матеріалів та замінено 4 дверей на металопластикові. А в Горинському лісництві проведено утеплення стін приміщення лісництва із використанням утеплюючих матеріалів.

В сушильному цеху та на складі готової продукції селянсько-фермерського господарства "Золота нива" переобладнано електроосвітлення із заміною 10 звичайних ламп розжарювання на енергоощадні лампи та замінено 16 старих дерев'яних віконних блоків на металопластикові.

Всього підприємствами та організаціями промисловості, сільгосппідприємствами було впроваджено 9 енергозберігаючих заходів загальною вартістю 149,5 тис.грн. За рахунок здійснення вказаних заходів передбачається одержати економію 21,3 тис.кВт.год. електроенергії, 34,9 Гкал. теплоенергії та 22,5 т.у.п. інших видів палива. Розрахунковий економічний ефект від впровадження заходів склав 64,0 тис.грн.

У підвідомчих закладах Ківерцівської райспоживспілки на вулиці           17 Вересня 27, 27в у м. Ківерці та в с. Бодячів здійснено утеплення та заміну шиферних покрівель на металопрофіль.

На вулицях міста Ківерці (Шевченка, Луцька, Грушевського) у світильниках вуличного освітлення проведено заміну 36 звичайних ламп розжарювання на світлодіодні світильники.

Всього в житлово-комунальній сфері на впровадження енергозберігаючих заходів було використано коштів на суму 464,5 тис.грн. Розрахунковий економічний ефект склав 70,9 тис.грн.

За рахунок бюджетних та залучених коштів, в закладах та установах району було впроваджено 54 енергозберігаючих заходів, вартістю 2205,8 тис.грн. (у т.ч. за кошти місцевого бюджету – 1688,8 тис.грн.). Зекономлено 140 тонн умовного палива на суму 576,6 тис.грн.

Протягом даного періоду в бюджетних закладах району проведено переобладнання електроосвітлення із заміною 116 звичайних ламп розжарювання на компактні люмінесцентні енергоощадні лампи, що дасть можливість зекономити 9,3 тис.кВт.год. електроенергії на суму 18,9 тис.грн. Найбільше встановлено енергозберігаючих ламп в підвідомчих закладах Цуманської селищної ради, Омельненської, Борохівської, Липненської сільських рад та у відділеннях Волинської обласної психіатричної лікарні № 2 смт. Олика.

Встановлено сучасне енергозберігаюче електроустаткування, а саме циркуляційні насоси теплопостачання в ЗОШ І-ІІІ ст. сіл Жидичин, Суськ, в НВК гімназія м. Ківерці; в НВК "ЗОШ І-ІІ ст. ДНЗ" с. Клепачів, в ЗОШ І-ІІ ст.   с. Омельне та електром'ясорубку в ЗОШ І-ІІІ ст. с. Грем’яче. 

У селах Хорлупи, Грем’яче, Яківці, Прилуцьке, Дачне, Гор’янівка, Залісоче та Дідичі проведено заміну у світильниках вуличного освітлення звичайних ламп на енергозберігаючі світильники (88 шт.). На вулиці Грушевського, смт. Цумань та в с. Борохів здійснено реконструкцію та ремонт систем зовнішнього освітлення з встановленням 15 енергозберігаючих світильників та ламп. 

Відновлено системи вуличного освітлення з встановленням енергозберігаючих світильників у с. Олександрія (21шт.), у с. Хром’яки (12шт.), на вулиці Богуна с. Прилуцьке (6шт.), на вулицях Молодіжна, 1 Травня с. Дачне (8шт.), у с. Жабка (15шт.) та на вулицях Пархоменка, Кірова, Космонавтів        с. Кульчин (18шт.).

В с. Суськ встановлено 17 стовпів вуличного освітлення на сонячних батареях (в рамках спільного проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ) з використанням відновлювальних джерел енергії "Енергії сонця". Вартість даного проекту 336,1 тис.грн., з них 250,7 тис.грн. кошти ПРООН.     

За кошти місцевого бюджету в НВК с. Словатичі здійснено заміну котла Ретра 2М на енергозберігаючий котел "Квартал 150 Турбо" та у ЗОШ І-ІІ ст.      с. Личани замінено котел Кальвіс 150 на енергозберігаючий котел "Квартал 150 Турбо" з використанням місцевих видів палива.

У ЗОШ І-ІІІ ст. с. Грем’яче проведено капітальний ремонт пічного опалення.   

За рахунок впровадження заходів з поліпшення теплозахисних властивостей будівель проведено заміну 114 віконних та 24 дверних блоків на металопластикові, а саме в НВК с. Пальче, у Ківерцівській та Цуманській музичних школах, в клубі с. Дачне, в адмінприміщеннях Цуманської селищної ради, Дідичівської, Тростянецької сільських рад, у 1 відділенні Волинської обласної психіатричної лікарні № 2 смт. Олика та у відділеннях Цуманської районної лікарні. Здійснено ремонт, утеплення стін, санвузла, віконних та дверних блоків з використанням тепло-ізолюючих матеріалів у дитячих навчальних закладах сіл Холоневичі, Омельне, Дідичі, НВК с. Пальче, у адмінприміщенні Суської сільської ради, в клубі с. Словатичі та в будинку культури с. Суськ.

Станом на 1 жовтня 2016 року до споживання природного газу підключено 12044 споживачів. Фактично лічильниками обліку природного газу оснащено 12041 споживач, що становить майже 100 відсотків абонентів, якими природний газ використовується для обігріву і приготування їжі.

Послугами з централізованого водопостачанням забезпечені жителі міста Ківерці, селища міського типу Цумань. Водопостачання в м. Ківерці здійснюється від відомчого водопроводу відокремленого підрозділу Рівненської дистанції водопостачання ДТГО "Львівська залізниця". З 4554 абонентів, які користуються послугою водопостачання, 3813 абонентів або 84 відсотків, оснащені засобами обліку холодної води.

До мереж централізованого водопостачання в смт. Цумань підключено 314 абонента, з них встановлено лічильники у 198, або 63 відсотка до потреби.

Ківерцівське комунальне підприємство «Енергія» надає послуги з теплопостачання Ківерцівській центральній районній лікарні, загальноосвітній школі І-ІІІ ст. № 4, дитячому навчальному закладу № 3 та еколого-натуралістичному центру. У всіх закладах встановлено теплолічильники.

Всі бюджетні установи району оснащені приладами обліку споживання паливно-енергетичних ресурсів.