Інформація «Про стан будівництва, реконструкції, ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг місцевого значення»

З метою розвитку та вдосконалення дорожньо-транспортної мережі району, поліпшення транспортно-експлуатаційного стану комунальних доріг і дорожньої інфраструктури, підвищення безпеки руху, економічності та комфортності перевезень пасажирів в районі проходить реалізація Програми розвитку інфраструктури Волинської області на 2016-2020 роки по Ківерцівському району на умовах співфінансування органів місцевого самоврядування та обласного бюджету, яка дасть можливість раціонально спланувати черговість будівництва та реконструкції доріг та фінансування до них.

Управління дорогами загального користування, які проходять через територію району, здійснює Служба автомобільних доріг у Волинській області, на балансі якої, перебувають державні дороги.

На утриманні Ківерцівської автодорожньої дільниці філії «Рожищенський автодор» ДП Волинський облавтодор перебуває 372,7 км автодоріг, в т.ч.:

  • державного значення – 86,5 км;
  • місцевого значення - 286,2 км, з них: обласні – 132,5 км та районні – 153,7 км.

Відповідно до статей 16 та 17 Закону України "Про автомобільні дороги" вулиці і дороги міст та інших населених пунктів знаходяться у віданні органів місцевого самоврядування і є їх комунальною власністю. Тобто відповідальність за утримання і поточний ремонт автомобільних доріг місцевого значення, об'єктів озеленення загального користування, тощо в межах населених пунктів несуть органи місцевого самоврядування, що управляють функціонуванням та розвитком населених пунктів.

В 2016 році видатків з державного бюджету на проведення поточного, капітального ремонту автомобільних доріг загального користування, не передбачено. Технічний стан доріг підтримується за рахунок коштів, які виділяються на експлуатаційне утримання доріг загального користування, яких критично не вистачає. 

За розрахунками Служби автомобільних доріг на виконання ремонтних робіт для приведення мережі доріг тільки місцевого значення до норм міжремонтних термінів для Ківерцівського району, необхідно коштів у сумі 197,1 млн.грн.

У зв’язку з недостатньою кількістю коштів, які виділяються з державного бюджету на ремонт доріг загального користування та їх аварійним станом, чинним законодавством України (ст. 91 Бюджетного кодексу України, ст.20 Закону України «Про автомобільні дороги» та ін.) передбачена можливість здійснення органами місцевого самоврядування фінансування ремонтно-будівельних робіт на автомобільних дорогах загального користування, як державного так і місцевого значення з власних бюджетів. В умовах обмеженого фінансування дорожнього господарства за рахунок коштів державного бюджету, у 2016 році ремонти доріг місцевого значення здійснюються при співфінансуванні з місцевого та обласного бюджету у рівній пропорції 50%Х50%.

На виконання заходів Програми розвитку інфраструктури Волинської області на 2016-2020 роки по Ківерцівському району та розпорядження голови обласної державної адміністрації від 27.07.2016 року № 334 «Про затвердження переліку об’єктів, які фінансуватимуться у 2016 році за рахунок коштів обласного бюджету, передбачених на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання доріг загального користування місцевого й державного значення та доріг комунальної власності на умовах співфінансування з місцевих бюджетів», затверджено такі об’єкти:

1) Поточний ремонт дороги місцевого значення у с.Липляни до а/д           О 030534 Луцьк-Жидичин (підрядник ЗАТ «Луцькавтодор») на суму 100,0 тис.грн.;

2) Капітальний ремонт дороги місцевого значення С 030508 (2етапи) Олика-Жорнище (підрядник ТОВ «Луцьавтодор-сервіс») на суму 700,0 тис.грн.;

3) Експлуатаційне утримання ділянки дороги місцевого значення              С 030533 Цумань-Грем’яче-Яківці (підрядник ТзОВ «Унідор-сервіс») на суму 720,0 тис.грн.;

4) Поточний ремонт дороги у с.Дерно по вулицях Залізничній, Шевченка та Польової (підрядник ТзОВ «Укрдіпродор») на суму 100,0 тис.грн.;

5) Поточний ремонт дороги місцевого значення О 030526 Скреготівка-Грем’яче (підрядник ДП «Волинський облавтодор») на суму 150,0 тис.грн.;

6) Поточний ремонт дороги місцевого значення О 030536 у с.Пальче          (підрядник ДП «Волинський облавтодор») на суму 150,0 тис.грн.;

7) Капітальний ремонт дороги по вул. Центральній у с. Омельне (підрядник ЗАТ «Луцькавтодор») на суму 200,0 тис.грн.;

8) Капітальний ремонт дороги місцевого значення О 030534 Луцьк-Жидичин-Кульчин (підрядник ЗАТ «Луцькавтодор») на суму 300,0 тис.грн.;

9) Капітальний ремонт дороги місцевого значення О 030534 Луцьк-Жидичин-Кульчин-Клепачів (з улаштуванням велосипедної доріжки м. Луцьк-с.Озерце) (підрядник ЗАТ «Луцькавтодор») на суму 350,0 тис.грн.

Роботи по даних об’єктах виконувались на умовах співфінансування з обласного бюджету та органів місцевого самоврядування (на підставі рішень сесій сільських (селищних), міської рад про виділення 50% коштів від вартості проектно-кошторисної документації).

Для формування переліку доріг, які фінансуватимуться у 2017 році за рахунок коштів обласного бюджету, передбачених на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання доріг загального користування місцевого значення та доріг комунальної власності, на умовах співфінансування з місцевих бюджетів направлені листи органам місцевого самоврядування району щодо автомобільних доріг, які потребують ремонту.

Питання безпеки дорожнього руху, стану автомобільних доріг, позначення вулиць і доріг відповідними дорожніми знаками та розміткою постійно розглядаються на нарадах при голові та заступниках районної державної адміністрації за участю голів міської, селищних та сільських рад району, а також представників дорожньо-будівельних організацій. Дані питання також заслуховуються на засіданнях комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при райдержадміністрації.

Відповідно до повноважень, визначених пунктом 2 статті 20 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" та з метою дотримання вимог Закону України "Про дорожній рух", райдержадміністрація розглядає звернення та пропозиції органів місцевого самоврядування та громадян з питань проведення ремонту існуючих та будівництва нових автомобільних доріг району, облаштування їх відповідними дорожніми знаками і розміткою, встановлення зупинок та інше.    

Робота райдержадміністрації та органів місцевого самоврядування по будівництву, реконструкції, ремонту та покращенні стану експлуатаційного утримання автомобільних доріг місцевого значення продовжується.