Гельмінти в нашому житті

Згідно деяким статистичним даним, 95% населення планети переносить паразитів. Більшість сучасних лікарів заперечують такі дані. Проте, глисти продовжують бути актуальною проблемою сучасності. Чому існує ця тенденція? Що собою представляє співіснування з глистами? Як прогнати їх раз і назавжди?

Різновиди глистів

Популярне ім'я «глисти» має коректну медичну назву «гельмінти». Зараження глистами називають гельмінтозом. Розрізняють кілька видів глистів, які здатні жити в організмі людини. Це стрічкові, плоскі й круглі хробаки (цестоди, нематоди, трематоди). Найчастіше, глисти селяться в кишковому тракті, у м'яких тканинах внутрішніх органів, а також у м'язах. Найнебезпечнішим є гельмінтоз серця, оскільки він сильно порушує роботу цього органа, що приводить до ряду важких наслідків, аж до летального результату. Не менш небезпечними є паразити, що поселилися в головному мозку. Вони спричиняють ослаблення пам'яті, погіршення роботи сенсорів, викликають непритомності.

Симптоми зараження глистами.

Симптоми захворювання гельмінтозом різнономанітні; під очима утворюються синці, а на шкірі —висип. Хворий стає неуважним і дратівливим, страждає від головного болю, біль в животі, має неспокійний сон. нудоти й блювоти. Яйця глистів, їх личинки, фрагменти тіл або цілих хробаків можна побачити в калі, на анусі, а також на перианальних складках. Із цієї причини хворого мучить постійний свербіж в анальній області. У жінок також утворюється почервоніння на зовнішньому статевому органі. Усе це є побічним ефектом інтоксикації організму. Інтоксикація стає результатом життєдіяльності глистів у тілі людини.

При прояві таких синдромів необхідно негайно звернутися до лікаря. Встановлення діагнозу проходить через аналіз крові, калу й зіскріб з анального отвору.

Лікування глистів.

 Найчастіше, цю проблему можна легко й швидко розв'язати, прийнявши медикаменти. Препарат повинен бути призначений лікарем. Украй рідко глист і його «гніздо» доводиться видаляти за допомогою хірургічного втручання. Прихильники альтернативних способів можуть розглянути рецепти, які пропонує народна медицина. Правда, варто відзначити, що такий шлях буде значно довший. Народні лікарі рекомендують вживати перед сном гарбузові насіння, морквяний або буряковий сік.

Важливо! Якщо один зі членів родини заражений глистами, необхідно провести профілактику всім його співмешканцям.

Як і де заражаються гельмінтами? Правила безпеки

Глисти вільно подорожують від організму до організму, у пошуках кращого життя. Але для цього їм необхідне сприятливе середовище. Таким є відсутність правил гігієни. Яким правилам необхідно дотримуватися, щоб не стати місцем перебування хробаків?

Необхідно:
1. Ретельно мити руки з милом по приходу з вулиці, перед їжею й після відвідування вбиральні;
2. Чистити й обстригати нігті, щоб під ними не збирався бруд;
3.Щодня міняти нижню білизну;
4. Підмиватися й приймати душ із милом двічі в день;
5. Не вживати сире м'ясо й рибу, вони повинні бути добре термічно оброблені;
6. Ретельно промивати городину, фрукти й зелень у теплій воді;
7. Проводити регулярне прибирання в будинку;
8. Стежити за здоров'ям домашніх вихованців, якщо такі є;
Будьте уважні до свого здоров'я й чистоти навколишнього середовища.

 

 

                                                                           Лікар з гігієни харчування Ківерцівського                                                                            районного лабораторного відділення

                                                                           Луцького міськміжрайонного відділу

                                                                           ДУ « ВОЛЦ МОЗ України»                                                                                                             Комариця Я.