Довідка про роботу житлово-комунального господарства району, станом на 01 жовтня 2016 року

Житлово-комунальне господарство Ківерцівського району є однією з найбільш важливих та пріоритетних галузей господарського комплексу, на яке покладено завдання стабільного функціонування та забезпечення безперебійної життєдіяльності населених пунктів на території району.

У Ківерцівському районі діють п’ять підприємств житлово-комунальної галузі, які надають послуги:

- з водопостачання та водовідведення (Цуманське ВУЖКГ, КП “Ківерціводоканал”, КП “Добробут” Борохівської сільської ради);

- з утримання будинків (Цуманське ВУЖКГ, Ківерцівське МВУЖКГ );

- з теплопостачання (КП "Енергія").

Комунальні господарства району дотримуються мінімальних гарантій в оплаті праці. Загальна заборгованість по виплаті заробітної плати, станом на 01.10.2016 року, рахується по Цуманському виробничому управлінню житлово-комунального господарства в сумі 21,6 тис.грн.

По розрахунках за спожиті енергоносії, станом на 01.10.2016 року, заборгованості немає.

Дебіторська заборгованість, станом на 01.10.2016 року, становить:

По Цуманському виробничому управлінню житлово-комунального господарства в сумі 198,0 тис.грн., а саме за послуги надані населенню: по утриманню житла - 44,4 тис.грн. (з неї прострочена - 43,0 тис.грн.), водопостачання – 46,6 тис.грн. (з неї прострочена - 38,0 тис.грн.), водовідведення - 78,8 тис. грн. (з неї прострочена - 71,4 тис.грн.); за послуги надані іншим споживачам по водопостачанню – 1,6 тис.грн. (з неї прострочена - 1,1 тис.грн.), по водовідведенню – 1,0 тис.грн.; бюджетним установам по водовідведенню – 3,1 тис.грн ; по пільгах за водовідведення – 19,9 тис.грн. (з неї прострочена - 19,9 тис.грн.), водопостачанню – 2,4 тис.грн., по утриманню житла - 0,2 тис.грн.

По комунальному підприємству "Ківерціводоканал" за надані послуги бюджетним організаціям по водовідведенню - 0,5 тис.грн., іншим споживачам –12,7 тис.грн., пільги – 3,5 тис.грн., субсидії – 262,5 тис.грн.

По Ківерцівському міському виробничому управлінню житлово-комунального господарства в сумі 517,4 тис.грн., а саме за надані послуги населенню: по утриманню житла − 335,5 тис.грн., (з неї прострочена заборгованість 210,6 тис.грн.), субсидії – 46,8 тис.грн.; за вивіз твердих побутових відходів: населення – 54,3 тис.грн. (з неї прострочена – 28,7 тис.грн.), бюджетні установи – 44,2 тис.грн. (станом на 15.10.2016 року заборгованість зменшилась на 10,0 тис.грн.) та інші споживачі – 36,6 тис.грн.

Кредиторська заборгованість станом на 01.10.2016 року:

По Ківерцівському міському виробничому управлінню житлово-комунального господарства в сумі 1224,1 тис.грн., а саме з бюджетом – 492,9 тис.грн. (з неї прострочена – 415,8 тис.грн.) та інші поточні зобов'язання в сумі 731,2 тис.грн.

По Цуманському виробничому управлінню житлово-комунального господарства з бюджетом в сумі 81,9 тис.грн. (з неї прострочена – 72,0 тис.грн.) та інші поточні зобов'язання в сумі 109,7 тис.грн. (з неї прострочена – 100,0 тис.грн.).

На підприємствах галузі проводиться претензійно-позовна робота. 

Ківерцівським управлінням по газопостачанню та газифікації з початку 2016 року направлено 1175 попереджень фізичним особам району про термінове погашення допущеної заборгованості за спожитий природний газ, з 88 фізичними особами заключено угоду на реструктуризацію допущеної заборгованості, проведено 29 відключень від газопостачання через несплату заборгованості.

Ківерцівським МВУЖКГ проводяться обходи по квартирах неплатників житлово-комунальних послуг, в цьому році в суді розглянуто 4 позови на суму 5,6 тис.грн. та всього надійшло коштів по виконавчих листах на суму 15,1 тис.грн.

Проведено аналіз діючих тарифів, рівнів відшкодування їх вартості та фінансових результатів, який засвідчив, що у більшості підприємств доходи не відшкодовують понесених витрат.

Найнижчі рівні відшкодування діючими тарифами вартості житлово-комунальних послуг по смт. Цумань з водопостачання – 62% та на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій – 58,5%.

Повне відшкодування вартості послуг досягнуто з водовідведення у м.Ківерці – 112%, смт. Цумань – 103,6% та на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у м. Ківерці – 123,9%.

У зв'язку з зростанням цін на енергоносії та паливно-мастильні матеріали, економічно не обґрунтовані діючі тарифи на житлово-комунальні послуги пере затверджуватися виконавчими комітетами міської та селищної радами не планується.

На балансі комунальних підприємств району знаходиться 258 об’єктів житлового фонду, а саме у м. Ківерці - 122 житлових будинки, площею 68,597 тис.кв.м. та у смт. Цумань - 136 житлових будинки (з яких 8 будинків, площею 8,968 тис.м.кв. на обслуговуванні та 128 одноповерхових будинка, які перебувають лише на балансі без обслуговування).

Ківерцівське МВУЖКГ надає житлово-комунальні послуги 2437 споживачам, з них 1200 споживачів отримують послуги по утриманню будинків, а інші на вивіз сміття. Станом на 01 жовтня 2016 року на житлово-комунальні послуги переукладено 1941 договорів, з них 620 на квартплату.

Цуманським ВУЖКГ, послуга по водопостачанню, надається 290 споживачам та 99 споживачам на утримання будинків. Станом на 01 жовтня 2016 року на водопостачання переукладено 202 договора та 91 на квартплату.

КП “Ківерціводоканал” надає послуги по водовідведенню 1425 споживачам, у всіх них перезаключені договори.

Станом на 01 жовтня 2016 року до споживання природного газу підключено 12047 споживачів. Фактично лічильниками обліку природного газу оснащено 12044 споживачів, що становить майже 100 відсотків абонентів, якими природний газ використовується для обігріву і приготування їжі.

Послугами з централізованого водопостачанням забезпечені жителі міста Ківерці, селища міського типу Цумань. Водопостачання в м. Ківерці здійснюється від відомчого водопроводу відокремленого підрозділу Рівненської дистанції водопостачання ДТГО "Львівська залізниця". З 4638 абонентів, які користуються послугою водопостачання, 3895 абонентів або 84 відсотка оснащені засобами обліку холодної води.

До мереж централізованого водопостачання в смт. Цумань підключено 314 абонента, з них встановлено лічильники у 198, або 63 відсотка до потреби.

Ківерцівське комунальне підприємство «Енергія» надає послуги з теплопостачання Ківерцівській центральній районній лікарні, загальноосвітній школі І-ІІІ ст. № 4, дитячому навчальному закладу № 3 та еколого-натуралістичному центру. У всіх закладах встановлено тепло лічильники.

Всі бюджетні установи району оснащені приладами обліку споживання паливно-енергетичних ресурсів.

Знос каналізаційних комунікацій комунального підприємства "Ківерціводоканал" в м. Ківерці становить 30%, в звязку з цим, проведено роботи по капітальному ремонту мережі централізованого водовідведення по вул. Індустріальна в м. Ківерці.

Централізоване водопостачання смт. Цумань здійснюється, в основному, від комунального водопроводу Цуманського ВУЖКГ. Водопровідні мережі зношені, потребують заміни, на даний час виготовлено проектну документацію по їх реконструкції. 

В зв’язку з фізичним зносом каналізаційних мереж, частка ветхих та аварійних каналізаційних мереж в смт. Цумань становить 100%, що може стати причиною аварійних ситуацій і потребує проведення невідкладних робіт. В звязку з цим, Цуманською селищною радою розроблений новий проект «Реконструкція централізованої комунальної системи водовідведення           смт. Цумань Ківерцівського району Волинської області», який планується реалізувати за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2017 році. 

Станом на 01.10.2016 року в районі створено 20 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Житлово-комунальні підприємства району і надалі будуть здійснювати заходи для забезпечення потреб населення і господарського комплексу району в житлово-комунальних послугах відповідно до встановлених нормативів та національних стандартів, проводити роботу по покращенню якості послуг з утримання будинків, споруд і прибудинкових територій, надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, виробництва, транспортування, постачання теплової енергії.