Довідка про інвестиційну діяльність на території Ківерцівського району у 2016 році

Для забезпечення виконання комплексу заходів системних економічних реформ, спрямованих на утримання позитивної динаміки економічного розвитку, формування заможного суспільства, конкурентоспроможної економіки, здійснення ефективного державного управління для створення фундаменту стійкого розвитку району, розв’язання соціальних завдань та підвищення добробуту населення у районі діє «Стратегія розвитку Ківерцівського району на 2009-2020 роки».

Дана стратегія визначає основні цілі та пріоритети соціально-економічного розвитку Ківерцівщини та заходи щодо реалізації державної політики, спрямованої на підвищення інвестиційної діяльності на території Ківерцівського району.

Впровадження інвестиційних проектів відіграє важливу роль у підвищенні соціально-економічного розвитку району.

Зокрема, Ківерцівський район з 2011 року приймає активну участь в реалізації Проекту спільної Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй та Європейського Союзу «Місцевий розвиток орієнтований на громаду».

У 2015 році розпочалась реалізація третьої фази даного проекту. Для участі у реалізації мікропроектів були обрані Озерська, Суська, Тростянецька, Хорлупівська сільські ради.

В районі юридично зареєстровані 4 громадські організації:

- у сфері інноваційних енергоефективних заходів та модернізації вуличного освітлення з використанням ВДЕ (енергія сонця): «Шанс-Суськ»     (с. Суськ), «Оберіг-2» (с. Хопнів), «СТАРТ ПЛЮС» (с. Озеро);

- у сфері поліпшення теплозахисних властивостей та реконструкція внутрішньої опалювальної системи навчальних закладів: «Пальченська»          (с. Пальче).

Усіма громадськими організаціями розроблені проектно-кошторисні документації.

Громадськими організаціями сіл Пальче, Суськ та Хопнів проведені тендерні процедури. Визначено підрядників, а саме:

- ПП «ЗАХІД-ТОРГ-БУД» (с. Пальче);

- ПП «СВІТЛОДАР ПЛЮС» (с. Суськ);

- ТОВ «ЕКС ЛТД» (с. Хопнів).

Будівництво проектів громадських організацій «Пальченська»,                   «Шанс-Суськ» та «Оберіг-2» знаходяться на завершальній стадії реалізації.

В рамках Програми прикордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2007-2020» реалізується проект «Розвиток співробітництва в галузі санаторно-курортного туризму на польсько-українському прикордонні». Сумарний бюджет проекту становить 2047845,0 євро, грант ЄС –          1843060,05 євро, співфінансування Волинської обласної ради (основний партнер проекту) – 184455,0 євро. Основні заходи та результати проекту:

- створення інформаційно-туристичного центру в с. Грем’яче, закупівля туристичного обладнання (велосипеди, човни, рафти, спальники);

- будівництво сучасного водолікувального комплексу з двома плавальними басейнами (санаторій матері і дитини «Пролісок»);

- закупівля медико-діагностичного обладнання для лікування захворювань опорно-рухового апарату;

- будівництво відкритого термального басейну.

У 2016 році Стартувала реалізація транскордонного проекту «Білорусь – Україна» в рамках територіального співробітництва обох народів. Транскордонна Програма «Білорусь – Україна» створює перспективи для розвитку прикордонної інфраструктури, людського капіталу, інституційної співпраці, також відкриває значні перспективи для економічної інтеграції та співробітництва. Згідно вимог вище названої Програми, Ківерцівський район, спільно з Білоруськими колегами підготував 2 проекти, а саме:

- Впровадження новітніх рятувальних послуг в рамках реалізації Програми «Білорусь - Україна» для посилення захисту кордону від стихійного лиха;

- Створення транскордонного бізнес-офісу, як інструменту розвитку малого і середнього бізнесу.

На даний час проекти опрацьовуються європейською комісією для їх подальшої реалізації.

12-13 травня 2016 року делегація від Ківерцівського району здійснила робочу поїздку до Красноставського повіту Люблінського воєводства Республіки Польща.

Головною метою поїздки було відновлення співпраці між сторонами та визначення пріоритетних напрямків щодо підготовки спільних інвестиційних проектів.

Сторони підписали лист про наміри щодо подальшої співпраці, що у подальшому дозволить плідно співпрацювати у галузях освіти, культури, спорту та проектної діяльності.

Продовжується реалізація Угоди про позику між Україною та Міжнародним Банком з Реконструкції та Розвитку системи охорони здоров’я.    У 2015 році виготовлено проектно-кошторисну документацію по Цуманській  амбулаторії загальної практики – сімейної медицини. У 2016 році планується виготовити проектно-кошторисну документацію по Ківерцівській, Холоневичівській, Олицькій та Грем’яченській амбулаторіях загальної практики – сімейної медицини.

Також, завершене будівництво інвестиційного проекту «Будівництво полігону твердих побутових відходів для м. Ківерці» та, до Дня Незалежності поточного року, заплановано здати в експлуатацію проект «Будівництво двохповерхового приміщення дитячого ясла-садка на 4 групи в м. Ківерці по                                     вул. Незалежності, 47», які успішно пройшли конкурсний відбір інвестиційних програм та проектів і реалізовувалися у 2015 році за рахунок співфінансування з місцевого бюджету та коштів державного фонду регіонального розвитку.

На 2016 рік затверджений проект державного фонду регіонального розвитку «Будівництво дошкільного навчального закладу в с. Муравище Ківерцівського району Волинської області». На даний час йдуть відповідні роботи до тендерних процедур по визначенню підрядника.

Ключовими інвестиційними проектами, що заплановано реалізовувати у 2017 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку є:

- реконструкція приміщення під додаткові групи ДНЗ - ясла-садка № 3 «Лісова казка», вул. Галана, 15а, м. Ківерці;

- будівництво загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів на вул. Грушевського, 60 в с. Грем’яче Ківерцівського району Волинської області;

- проведення капітального ремонту та реконструкції даху покрівлі корпусу № 2 загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів в смт. Цумань;

- капітальний ремонт шатрового будинку культури імені І.П.Ковальова,            м. Ківерці, вул. Шевченка, 25;

- будівництво загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, с. Башлики;

- капітальний ремонт приміщеня будинку-інтернату загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, с.Тростянець;

- відновлення приміщення будинку урочистих подій, м. Ківерці;

- реконструкція та капітальний ремонт системи водовідведення селища Цумань Ківерцівського району;

- реконструкція зовнішньої мережі централізованої системи водопостачання смт. Цумань Ківерцівського району.