Дотримання цінової дисципліни на ринку продовольчих товарів.

З метою запобігання порушенню норм законодавства Ківерцівська районна державна адміністрація повторно доводить до відома усіх суб'єктів господарювання, які здійснюють виробництво та реалізацію продовольчих товарів, що від 16 липня 2008 року діє розпорядження обласної державної адміністрації № 249 "Про внесення змін до розпорядження першого заступника голови обласної державної адміністрації від 21 вересня 2007 року № 371", яким встановлено граничний рівень торговельних надбавок до оптово-відпускних цін вітчизняних виробників основних продовольчих товарів.

Даним розпорядженням запроваджено режим декларування зміни оптово-відпускних цін на борошно пшеничне вищого, першого і другого ґатунку, борошно житнє обдирне, яловичину, свинину, м’ясо птиці, ковбасні вироби варені, молоко, сир, сметану, масло вершкове, яйця курячі, цукор, олію соняшникову. У зв'язку з цим розпорядженням встановлено та затверджено граничний рівень торговельних надбавок до оптово-відпускних цін вітчизняних виробників (митної вартості) незалежно від кількості посередників, при реалізації основних продовольчих товарів.

 

Граничний рівень торговельних надбавок до оптово-відпускних цін вітчизняних виробників (митної вартості) основних продовольчих товарів (у відсотках)

Назва продуктів Граничний рівень торговельних (постачальницько-збутових) надбавок (без урахування витрат з їх транспортування у міжміському сполученні)
Борошно пшеничне 15
Ковбасні вироби варені 15
Крупи 15
Макаронні вироби 15
Масло вершкове 15
Молоко, крім тривалого терміну зберігання, сметана 15
М’ясо птиці (крім субпродуктів) 15
Олія соняшникова 15
Свинина, яловичина 15
ир кисломолочний до 9% включно (крім сиркових мас, сирків у шоколаді, сирів з домішками) 15
Хліб з борошна пшеничного вищого, першого і другого ґатунку та їх суміші, борошна житнього та суміші борошна пшеничного та житнього 6
Цукор-пісок 15
Яйця курячі без урахування вартості упаковки 15

Особливу увагу слід звернути на те, що визначений розмір торговельних надбавок не залежить від кількості посередників.

У разі порушення граничного рівня торговельних надбавок до оптово-відпускних цін вся необґрунтовано одержана сума виручки підлягає вилученню в доход державного бюджету. Крім того, стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки.

Особи, винні в порушенні порядку встановлення та застосування цін і тарифів, притягуватимуться до адміністративної або кримінальної відповідальності.