До відома споживачів електричної енергії

У зв'язку із проведенням антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях, майже припинилось постачання вугілля на теплові електростанції. Це викликало значний дефіцит балансу виробництва та споживання електричної енергії. Виникла реальна загроза безперебійної роботи об'єднаної електроенергетичної системи України. Єдиним чинником, який може цьому запобігти та не допустити системних аварійних вимкнень, є дотримання електропередавальними організаціями встановлених граничних величин споживання електроенергії. Враховуючи істотно зменшені ліміти, на даний час в області спостерігається 40 – відсоткове перевищення споживання електричної енергії за потужністю (особливо – в пікові періоди доби).

Відповідно до вимог Закону України "Про електроенергетику", Інструкції про складання і застосування графіків обмеження та аварійного відключення споживачів, а також протиаварійних систем зниження електроспоживання (затвердженої наказом Мінпаливенерго України від 23.11.2006 року № 456, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 19.02.2007 року за                       № 151/13418) та розпорядження Кабінету Міністрів України від 13.08.2014 року № 764-р " Про вжиття тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії", Волинською обласною державною адміністрацією погоджено графіки обмеження споживання електричної енергії, обмеження споживання електричної потужності та аварійного відключення споживачів електричної енергії.

Прогнозована нестача обсягів природного газу в опалювальному періоді може спонукати населення використовувати потужні обігрівальні прилади та електричні водонагрівачі (бойлери). Неконтрольоване використання цих потужних електроприладів призведе до перенавантаження енергосистеми та масового спрацювання автоматики захисту.

З метою недопущення неконтрольованих відключень, необхідно знизити до мінімального рівня споживання електроенергії у години найбільшого навантаження енергосистеми.

Управління економіки райдержадміністрації