До відома аграріїв та власників особистих селянських господарств району!

За температури повітря +7-8 ºС  розпочинається розвиток комплексу шкідників саду (щитівки, попелиці, кліщі, медяниці, тощо), а за температури повітря  +12 – 14 ºС настає період початку їх активної шкодочинності.  У цей період активізуються збудники хвороб саду, розпочинається ріст мохів та лишайників.

         Як найраніше, ще до розпускання бруньок обов’язковим заходом є агротехнічна та санітарна обрізка саду. Цю роботу на плодових і ягідних культурах треба проводити щорічно. Завдання агротехнічної обрізки видалити старі гілки, не продуктивні, а так само слабкі і загущену крону. Обрізку необхідно закінчити до того, як почнеться рух соку.

         Хорошим профілактичним заходом є обприскування дерев і чагарників в період розпускання бруньок 3% розчином бордоської рідини – розчином мідного купоросу у вапняному молоці (300 г мідного купоросу і 330 г негашеного вапна на 10 л води). Обробіток проводять з розрахунку 2 л на молоде дерево (до 6 років), не більше 10 л на дерево, що плодоносить, 1,0 і 1,5 л на кущі агрусу та смородини, відповідно 2,0 л на 10 кущів малини, 1,5 л на 10 кв.м. винограду.

          У фазі набрякання бруньок – до початку їх розпускання  з метою обмеження чисельності шкідників  в садах рекомендується  використовувати хімічний Препарат 30 В к.е. (масло  нафтове мінеральне)  40 л/га   або

0,4 мл/20л води. Препарат дозволено використовувати і на присадибних ділянках.

Для боротьби з мохом та лишайниками застосовують залізний чи мідний купорос, або їх суміші з розрахунку 300-400 г на 10 л води. Для підсилення дії препаратів рекомендується додавати в баковий розчин сечовину (карбамід) – 100 г на 10 л води. Такий захід буде спрямований також на знищення збудників парші та борошнистої роси. Цей метод перевірений на практиці та рекомендований для застосування не тільки в промислових садах, а й на присадибних дачних  ділянках. 

         Витрата робочого розчину: молоді дерева – 3 л/дерево, дерево середнього віку – 3-8 л/дерево, старі дерева – 8 – 10 л/дерево.      

         Наступні  обприскування  як проти шкідників, так і проти хвороб проводять  на початку  розпускання бруньок  одним із препаратів: Актара 240  к.с., 0,14-0,15 л/га, або 1,4г/10 л води, Енжіо 247,к.с. 0,18 л/га, або  1,8 мл

/5 води, Каліпсо, к.с. 0,2-0,25 л/га, або 2 мл / 10 л води, Пірінекс к.е. 2,0 л/га  з додаванням проти парші та інших хвороб  Хорус  в.г. 0,2 кг/га або Делан в.г. 0,5-1,0 кг/га, Дітан М-45 з.п. 2-3 кг/га, Косайд 2000 в.г. 2-2,5 кг/га, Мерпан в.г. 1,9-2,5 кг/га, Чемп в.г. 1,5-2,0 кг/га. За обробки сортів, що уражуються борошнистою росою, додають також Топазіо в.г  3,0-4,0 кг/га,  Тіовіт Джет 80 WG, в.г. 8,0 кг/га, Імпакт 25, к.с 0,1-0,15 л/га, інші відповідно до «Переліку…».                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

         Обробітки необхідно проводити в тиху безвітряну погоду в ранішні та вечірні години. Не менше як за дві доби, про час та місце  проведення обробітків, необхідно обов`язково попереджувати голів сільських і селищних  рад, ОТГ та пасічників.

      При роботі з пестицидами суворо дотримуватись правил техніки безпеки!!!

За інформацією Управління фітосанітарної

безпеки Головного управління

Держпродспоживслужби у Волинській області