До уваги керівників фермерських та особистих селянських господарств району!

Повідомляємо, що на ділянках капусти одноосібних селянських господарств спостерігається масове заселення рослин шкідником – білокрилою. Вологе тепле літо – найсприятливіша пора для розвитку білокрилки. При сприятливих умовах ареал поширення та чисельність шкідника будуть збільшуватись.

Для регулювання чисельності білокрилки на овочевих культурах велике значення мають систематичні спостереження, виявлення та ліквідація первинних вогнищ шкідника. Обприскуванння рослин треба починати при з’явленні первинних вогнищ білокрилки, використовуючи інсектициди в певному чергуванні або в поєднанні.

Для врегулювання чисельності білокрилки на овочевих культурах

  • відкритого грунту зареєстровані інсектициди Акктелік 500 ЕС, АЦ Люкс, Вертимек 018 ЕС, КЕ, Ексірель, СЕ, біопрепарат Натургард,, в овочевих агроценозах проти комплексу шкідників застосовують: Актару 240 SC. KC. Моспілан ВП, інші. Остання обробка проводиться не пізніше 20 -25 днів до збиранням врожаю.
  • в закритому грунті – Актуал, КЕ., Аплауд, Акктелік 500 ЕС, Беневія, Бульбощит, ВГ, Варант 200, в.р.к., Когінор 200 РК, Конфідор 200 SL., PK, Моспілан ВП. Проти колорада, Смерть жукам, ВГ та інші згідно «Переліку…».
  • в умовах закритого грунту ефективним є застосування біологічного методу захисту рослин: паразита енкарзії, хижака макролофуса, грибних біопрепаратів.  
  • боротьба з білокрилою на капусті буде ефективною, якщо заходи будуть проводитися з урахуванням того, що шкідник розташовується на нижній поверхні капустяного листа, та ефективними є композиції інсектицидів з обов’язковим додаванням прилипача.  
  • При роботі з пестицидами необхідно суворо дотримуватись регламентів їх застосування, правил техніки безпеки та санітарно – гігієнічних вимог.

 

 

За інформацією Управління фітосанітарної

безпеки Головного Управління

Держпродспоживслужби у Волинській області