Чисте навколишнє середовище - це продовження нашого життя

Проблема  смітників  виникла  з  того самого часу, як людство з’явилося на землі, і чим далі, тим  вона стає  серйознішою. На сьогодні в  Україні   проблема   смітників – одна  з  найважливіших  і найактуальніших серед проблем  забруднення навколишнього середовища.

         У кожному людському помешканні утворюється  величезна   кількість непотрібних матеріалів та виробів, починаючи від старих газет та  журналів, порожніх консервних банок, пляшок, харчових відходів, обгорток та упаковок, закінчуючи битим посудом, зношеним одягом  та поламаною побутовою чи офісною технікою. Кожного дня ми  змушені стикатися з відходами: вдома, на вулиці, біля торгових  точок. Всюди нас оточують папірці, обгортки з пластика, скло, целофан і т. ін.

         Відповідно  до інформації   сільських, селищної  та  міської  рад  на  території   Ківерцівського району  налічується  42  сміттєзвалища, які після інвентаризації   місць  видалення  відходів  включено  в  єдиний  Реєстр  організованих  та  стихійних  сміттєзвалищ  із  геопросторовою   прив’язкою  та  ідентифікацією  кожного   організованого  та  стихійного  місця  видалення  відходів.

З  метою  безперебійної  роботи господарського комплексу  району, створені і працюють житлово-комунальні  господарства, а саме : комунальне підприємство “Господарник”, “Громада  Плюс”, Цуманське  виробниче управління житлово-комунального господарства та  Ківерцівське міське  виробниче  управління житлово-комунального господарства, які   займаються  благоустроєм  населенних  пунктів.

Ківерцівською  міською  радою  придбано  та  розміщено  на  території  міста Ківерці  30  контейнерів  для  побутового  сміття ( пластик) та на  території  сіл  Дідичівської  сільської  ради   знаходиться 4 контейнери для   збору  пластику  та  скла. 

Засмічення  – проблема, з якою  борються  і  лісівники,  однак боротися стає дедалі все важче. Адже не лише у місцях масового відпочинку, а й навіть у віддалених куточках, часто видно сліди людського варварства і дикунства: папір, пляшки, поліетилен, пластик, консервні банки  тощо.

Відповідно  до  законодавства України  та розроблених  Правил благоустрою  та  Правил  надання  послуг  з  вивезення  побутових  відходів  за засмічення  території  населених   пунктів  та  лісів передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу.

Засмічення різноманітним непотребом погіршує санітарний стан масивів, може спричинити виникнення хвороб, епідемій та лісових пожеж. Працівники лісництв  усіма силами намагаються зберігати лісові насадження, але прибрати гори сміття у лісах та прослідкувати за їх чистотою  фізично не можливо, тому

у лісах встановлюються таблички «Не смітити», на впійманих порушників складаються протоколи про адміністративні порушення. Але сміття не стає менше.

Поки люди не усвідомлять, що  чисте  навколишнє середовище - це продовження нашого життя, купи сміття продовжуватимуть рости.

Звертаємось до мешканців  міста та  району з проханням  не  смітити  на  території  населених пунктів    та  берегти  ліси  Ківерцівщини  і  не завдавати їм шкоди. Невже Ви не хочете і вдруге, і втретє відпочивати у чистому лісі? Тоді залиште його після себе чистим!

 

 

                                                        Управління  інвестицій, інфраструктури

                                                        та агропромислового  розвитку

                                                                  райдержадміністрації